اخبار

سه اثر برتر جشنواره تئاتر شرهانی دهلران به تئاتر سوره دعوت می شوند

سه اثر برتر جشنواره تئاتر شرهانی دهلران به تئاتر سوره دعوت می شوند
مسئول مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری تئاتر کشورگفت: دو یا سه اثر از آثار اجرا شده در نخستین جشنواره تئاتر شرهانی دهلران به جشنواره سراسری تئاتر کشوری سوره دعوت می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،کوروش زارعی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: آثاری که به لحاظ کیفی خیلی خوب باشند بدون اینکه مورد داوری قرار گیرند به مرحله نهایی جشنواره سراسری تئاتر سوره که یکی از برندهای تئاتر کشور است، دعوت خواهند شد.
وی افزود: در حوزه هنرهای نمایشی کشور ما اقدام های همچون اعزام کارشناس، داور، طراحی و چاپ پوستر و اقلام تبلیغی برای این جشنواره به صورت مجانی انجام داده ایم.
مسئول مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری تئاتر کشور تاکید کرد: هر کاری که برای احیا و ماندگاری این جشنواره و ایجاد دبیرخانه دائمی آن از دست ما برآید با توجه به سوابق دهلران در دفاع مقدس و تقدیم شهدای بسیار و شهدایی که از سراسر کشور در این منطقه به شهادت رسیده اند و برای احیای فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی انجام خواهیم داد.
زارعی با اشاره به سوابق خود در عرصه هنرهای نمایشی، سینما و تئاتر گفت: در جشنوراه های مختلف چه بعنوان مسئول و چه بعنوان داور کارهای خوب هنرمندان دهلرانی را شاهد بوده ام و درخشش آنها را در عرصه ملی، هنرهای نمایشی و جشنواره ها و تئاتر ملی شاهد بوده ام ضمن اینکه دهلران چهره های به نامی در این عرصه دارد.
کوروش زارعی (بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون) در یکم مهرماه 1350 در میناب متولد شد.
وی در مقطع راهنمایی با تئاتر آشنا شد و در اولین نمایش مدرسه ای خود با نام «تیر غیب» نوشته محسن مخملباف به عنوان بازیگر روی صحنه رفت و نخستین حضور صحنه ای خود را تجربه کرد.
زارعی در نقش شخصیتی به اسم «لاوی» برادر بزرگ حضرت یوسف(ع) در سریال یوسف پیامبر ایفای نقش کرد و همچنین در سریال مختار، سریال کیمیا و چندین نقش دیگر را بازی کرده است.
وی علاوه بر مسئولیت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری تئاتر کشور در جشنواره تئاتر شرهانی بعنوان داور آثار هنرمندان هفت استان که برای شرکت در این جشنواره حضور دارند را داوری می کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،نخستین جشنواره تئاتر شرهانی از 16 تا 18 اسفند ماه سال جاری با حضور 12 گروه نمایشی از استان های ایلام، کرمانشاه، همدان، اصفهان، لرستان و خوزستان در دهلران در حال برگزاری است و عصر روز چهارشنبه 18اسفند این جشنواره با معرفی آثار برتر بکار خود پایان می دهد.
جشنواره تئاتر شرهانی که این روزها در خیابان های دهلران اجرا می شود به خوبی مورد استقبال مردم فرهنگ دوست شهرستان مرزی دهلران قرار گرفته و شاهد حضور گسترده مردم برای تماشای آثار هنری هنرمندان کشور در این جشنواره هستیم.
در کنار اجرای تئاتر خیابانی دهلران به همت اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری دهلران سیاه چادرهایی برپا شده که در آنها ضمن معرفی صنایع دستی شهرستان پخت و پز غذاهای محلی و پذیرایی از میهمانان و هنرمندان نیز انجام می شود.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۳۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید