اخبار

حضور ۴۵ قاری ایرانی در کشور عراق/ افزایش تعاملات فرهنگی استان واسط عراق و استان ایلام

حضور ۴۵ قاری ایرانی در کشور عراق/ افزایش تعاملات فرهنگی استان واسط عراق و استان ایلام
حضور قاریان قرآنی در استان واسط عراق موجب افزایش تعاملات فرهنگی و دینی بین دو کشور و استان‌های هم‌جوار جدار مرزی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عظیم ایدی، سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: 45 قاری از استان‌های مختلف کشور عصر امروز وارد استان ایلام می‌شوند.

 وی، تصریح کرد: بر اساس تفاهم مسئولان فرهنگ و ارشاد استان با مسئولان استان واسط عراق و در راستای تبادلات فرهنگی به‌ویژه در زمینه فعالیت‌های قرآنی، مقررشده است که جمعی از قاریان و حافظان قرآنی کشور در استان واسط عراق برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی اجرا کنند.

 سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: قاریان و حافظان قرآن کریم ایرانی به مدت سه روز در مناطق مختلف استان واسط عراق و به‌ویژه شهر کوت در مراکز فرهنگی و قرآنی حضور یافته و محفل انس با قرآن کریم با حضور این قاریان برگزار می‌شود.

 ایدی، با بیان اینکه کنگره بزرگ، قاریان ایرانی و استان واسط عراق نیز فردا در مرکز شهر کوت استان واسط عراق با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی دو استان برگزار می‌شود، گفت: همچنین 12 نفر از فعالان و قاریان قرآن کریم استان ایلام در این سفر سه‌روزه به استان واسط عراق حضور دارند.

 وی، در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اشتراکات فرهنگی و مذهبی استان‌های جداره مرزی ایران و عراق و استان ایلام و واسط، برگزاری این‌گونه فعالیت‌های قرآنی در دو استان موجب افزایش تبادلات و تعاملات فرهنگی و دینی به‌ویژه در مسیر توسعه و بسط فعالیت‌های قرآنی می‌شود.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید