اخبار

جشنواره تئاتر شرهانی در دهلران کلید خورد

جشنواره تئاتر شرهانی در دهلران کلید خورد
نخستین جشنواره تئاتر خیابانی شرهانی امروز دوشنبه با حضور گروه های نمایشی هفت استان کشور در دهلران آغاز شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،همزمان با نخستین روز از این جشنواره قرار است 12 تئاتر خیابانی در مدارس و خیابان های دهلران به همت گروه های تئاتر شرکت کننده از هفت استان کشور اجرا شود.
تئاتر خیابانی شرهانی در دهلران برای اولین سال است که با استقبال هفت استان ایلام، کرمانشاه، کردستان، همدان، لرستان، خوزستان و اصفهان برگزار می شود.
شهرستان مرزی دهلران یکی از آوردگاه های مطرح دفاع مقدس در استان ایلام و در طول مرزهای مشترک ایران و عراق است .
جشنواره تئاتر خیابانی شرهانی با هدف ثبت و انتقال هنری حماسه های دوران دفاع مقدس در دهلران آغاز شده است .
در اولین روز از جشنواره تئاتر شرهانی در دهلران 12 نمایش از استان های مختلف اجرا می شود.
در نوبت صبح پنج نمایش از ساعت 9 صبح تا 11 و 30 صبح در دهلران اجرا می شود که دو نمایش نیز مورد داوری قرار می گیرند.
در نوبت صبح نمایش های (ایستگاه صلواتی) از دل آرام ترکی از اصفهان در دبیرستان کوثر دهلران، (ا سو) اثر بهنام کاوه از آبادان در دبیرستان علامه دهلران و (همچو حر ریاحی) اثر مصطفی کولیوندی از دهلران در دبیرستان بعثت اجرای عمومی می شوند و 2 اثر (ورود هر گونه تیر و ترکش ممنوع) از مهرداد کاووسی حسینی از همدان و (ردپایی در آسمان) از خانم کژال راست بین از مریوان در محوطه ارشاد اسلامی دهلران اجرا و مورد داوری قرار می گیرند.
در نوبت بعد از ظهر نیز از ساعت 16 تا 18 چهار اثر نمایشی شامل (او می آید) از ملک آبسالان هنرمند دهلرانی،(عتیقه) از حسنا قبادی اهل ایلام، (کوچه) از امین پورمند اهل اندیمشک و (آب) به کارگردانی سعید ذبیهی از کرمانشاه در روبروی شهرداری دهلران اجرا می شوند.
در نوبت شب نیز سه نمایش از ساعت 20 تا 22 شب برای مردم اجرا عمومی خواهد شد.
در اولین نمایش (سیا ور دارو) اثر پژمان شاوردی از لرستان در پارک شکوفه، (گمشده) از مختار محمدی از مریوان و (گمشدگان) از علی چناری از کرمانشاه در مزار شهدای گمنام دهلران نمایش داده می شوند.
در روز دوم یعنی سه شنبه نیز 12 نمایش در دهلران و بخش های تابعه آن اجرا خواهد شد و اختتامیه این جشنواره نیز روز چهارشنبه ساعت 15 در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی با معرفی آثار برتر انجام می شود.
نخستین جشنواره تئاتر شرهانی از 16 اسفند سال جاری تا 18 اسفند در دهلران ادامه دارد، در این جشنواره 12 گروه نمایشی حضور دارند که در این مدت 24 تئاتر خیابانی با موضوع دفاع مقدس اجرا خواهند کرد و در پایان نیز گروه های برتر معرفی می شوند.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۱۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید