اخبار

دومین هفته قرآن و عترت (ع) استان ایلام؛ دوم تا هفتم اردیبهشت ۹۶

دومین هفته قرآن و عترت (ع) استان ایلام؛ دوم تا هفتم اردیبهشت ۹۶
سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از برگزاری دومین هفته قرآن و عترت (ع) این استان در اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ درمرکز این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عظیم ایدی،سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،صبح امروز (1 اسفند) در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: آخرین‌مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره 25 اسفند سال جاری است.

وی، افزود: این جشنواره به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با همکاری دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی، دانشگاه و مراکز علمی،دستگاه‌های اجرایی استان ایلام و مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) برگزار می‌شود.

ایدی، تصریح کرد: جشنواره‌های این هفته شامل شعر و ادبیات قرآنی، هنرهای تجسمی و صنایع‌دستی است و در بخش مسابقات نیز شرکت‌کنندگان در رشته‌های قرائت و حفظ، آواها و نغمه های قرآنی و مقاله علمی و قرآنی و انشاءنویسی در سطح مدارس باهم به رقابت می‌پردازند.

سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این هفته می‌توانند آثار خود را به نشانی دبیرخانه واقع در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی ایلام و دفتر معاونت قرآن و عترت اداره کل ارشاد اسلامی ارسال کند.

 وی، ابراز کرد: ترویج و تبلیغ قرآن و عترت (ع) در حوزه‌های مختلف، معرفی دستاوردها و توانمندی‌های علوم قرآنی در استان، ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیت‌های قرآن و عترت (ع)، برقراری ارتباط با سایر حوزه‌های استانی فعال در موضوع قرآن و عترت (ع)، تقویت و توسعه تعاملات و هم‌اندیشی بین دستگاه‌های اجرایی از اهداف برگزاری این هفته است.

 ایدی، در پایان خاطرنشان کرد: فراخوان جشنواره‌ها و مسابقات و همچنین پوستر این هفته در سطح مراکز فرهنگی، قرآنی، مؤسسات قرآن و عترت (ع)، نهادهای اداری و دستگاه‌های اجرایی استان، مساجد و سایر بخش‌های دینی، فرهنگی و مذهبی استان توزیع‌شده است.

۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۳۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید