اخبار

سه هزار و 500 نسخه پوستر و فراخوان جشنواره رضوی در ایران و عراق توزیع شد

سه هزار و 500 نسخه پوستر و فراخوان جشنواره رضوی در ایران و عراق توزیع شد
دبیر اجرایی ششمین جشنواره رضوی در استان ایلام از توزیع سه هزار و 500 نسخه پوستر و فراخوان این جشنواره در 2 کشور ایران و عراق خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،حسن اسدی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشنواره ششم رضوی از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در این استان در سال آینده گفت: این جشنواره در سری جدید در سطح فرامرزی ویژه 2 کشور عراق و ایران و به 2 زبان فارسی و عربی برگزار خواهد شد.
وی اظهار کرد: این جشنواره برای سال 96 برای دهمین سال متوالی برگزار می شود ولی ششمین دوره برگزاری سراسری آن با موضوع سفرنامه و خاطره نویسی است که استان ایلام میزبانی آن را بر عهده دارد.
اسدی اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت، تقدیر از تولید کنندگان و پدید آوردگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و کمک به انتشار گسترده آنها را از اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.
وی افزود: جشنواره ششم بخش ویژه هم دارد که شامل تولید آثاری است که محتوا و مضمون آنها حول محور کرامت انسانی با الهام از آموزه های رضوی اهل بیت(ع) و قرآن کریم باشد.
اسدی موضوع های این جشنواره را خاطره نویسی و سفرنامه امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، حضرت شاهچراغ (ع) و سایر امامزادگان به زبان های فارسی و عربی اعلام کرد.
وی آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره را 20 تیر سال آینده و زمان برگزاری آن را 9 مرداد همزمان با دهه کرامت عنوان کرد.
جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی همه ساله دهه کرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) تا میلاد امام رضا(ع) با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار می شود که 9 سال متوالی استان ایلام میزبان این جشنواره است.
برگزاری این جشنواره در استان ایلام از سال 87 آغاز شد و تاکنون بصورت متوالی همه ساله در رشته های مختلف پیامک رضوی، تحقیق و پژوهش با موضوع رضوی و سفرنامه و خاطره نویسی برگزار شده است.
پنجمین جشنواره امسال در استان ایلام برگزار شد و در مجموع 460 اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید