اخبار

دهمین نمایشگاه کتاب ایلام موجب ایجاد فضایی فرهنگی متکی برکتاب می شود

دهمین نمایشگاه کتاب ایلام موجب ایجاد فضایی فرهنگی متکی برکتاب می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: نمایشگاه دهم استانی کتاب ایلام موجب ایجاد فضایی فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در نشست ستاد برگزاری نمایشگاه کتاب استان ایلام، اظهار کرد: با برگزاری نمایشگاه کتاب استانی، فضای استان به سمت فضای فرهنگی و حضور کتاب در بین اقشار مختلف مردم پیش خواهد رفت.

  وی، با بیان اینکه استان ایلام سهم اندکی از تعداد نمایشگاه های استانی کتاب را در کشور داراست، ابراز کرد: سال گذشته نهمین نمایشگاه کتاب استان با وجود همه محدودیت ها و عدم زیرساخت های فرهنگی لازم، با حضور 283 ناشر از نقاط مختلف کشور برگزار شد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با اشاره به اینکه لازم است بحث زیرساخت های فرهنگی از جمله مجموعه نمایشگاهی دائمی در استان مورد توجه جدی قرار گیرد، افزود: نمایشگاه کتاب استانی در سال گذشته بیش از 300 میلیون تومان فروش داشته که با توجه میزان جمعیت استان قابل توجه است.

محمدنیاکان، در ادامه با اشاره به نقش صدا و سیما در راستای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه های مختلف به ویژه در عرصه کتابخوانی، یادآور شد: صدا و سیمای مرکز ایلام به عنوان پرچمدار کار اطلاع رسانی و تبلیغات نمایشگاه کتاب نقش مهمی در این زمینه دارد و انتظار می رود که تعامل لازم را در این راستا با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان داشته باشد.

 وی، با بیان اینکه تعامل و همکاری این دو نهاد در برگزاری نمایشگاه کتاب، تاثیر به سزایی در زمینه فرهنگسازی در بحث کتاب و کتابخوانی خواهد داشت، گفت: در سال های اخیر در بحث زیرساخت های فرهنگی استان انجام شده که لازم است این دستاوردها برای مردم اطلاع رسانی گردد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،خاطرنشان کرد: دهمین نمایشگاه کتاب استانی ایلام با حضور ناشران برتر کشوری و ناشران استانی در محل انبار غله استان ایلام برگزار می شود که انتظار می رود شاهد استقابل بسیار خوبی از سوی مردم از این نمایشگاه باشیم.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید