اخبار

برگزاری نمایشگاه کتاب، پویایی فرهنگی جامعه را به دنبال دارد

برگزاری نمایشگاه کتاب، پویایی فرهنگی جامعه را به دنبال دارد
مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام،گفت: توجه به مقوله کتاب و کتاب‌خوانی، نقش مهمی در راستای ایجاد زمینه‌های لازم برای پویایی و تحرک و نشاط فرهنگی جامعه دارد

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،دکتر علیرضا شیروی، مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام، در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان و ستاد برگزاری نمایشگاه کتاب استانی،اظهار کرد: نمایشگاه کتاب یک رویداد فرهنگی بسیار ارزشمند است.

 وی، بابیان اینکه صداوسیمای مرکز ایلام تمام تلاش و توان خود را برای پوشش خبری و کار اطلاع‌رسانی این رویداد بزرگ فرهنگی در استان انجام خواهدداد،گفت: در محل برگزاری نمایشگاه کتاب سال جاری استودیویی با عنوان استودیوی کتاب راه‌اندازی و برنامه‌ها و وقایع نمایشگاه از طریق این استودیو، به سمع و نظر بینندگان هم استانی خواهد رسید.

 مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام، ابراز کرد: تلاش خواهد شد که هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه کتاب نیز برنامه‌ها خبری و تولیدی در راستای اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در بین اقشار مختلف نیز در دستور کار برای پخش از شبکه استانی قرار گیرد.

 دکتر شیروی، با بیان اینکه صداوسیما در مدت برگزاری نمایشگاه کتاب رسالت خود را به‌عنوان پل ارتباطی نمایشگاه و مردم انجام خواهد داد، یادآور شد: تلاش خواهد شد که در این مدت، فضای استان ایلام یک فضای مناسب در راستای انس با کتاب و ترویج فرهنگ مطالعه باشد.

وی، بابیان اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب نقش مهم و تأثیرگذاری در فضای فرهنگی استان و توجه آحاد مردم به بحث کتاب و کتاب‌خوانی دارد، گفت: با برنامه‌های تولیدی در صداوسیمای ایلام، برگزاری نمایشگاه کتاب به‌طور مداوم در هرسال به‌عنوان یک مطالبه مردمی در مدنظر قرار خواهد گرفت.

 مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام، در پایان بابیان اینکه پوشش رسانه‌ای این رویداد فرهنگی در قالب رادیو،صداوسیما و خبر انجام خواهد شد،خاطرنشان کرد: نمایشگاه کتاب، یک حرکت فرهنگی تأثیرگذار بر روی زندگی افراد مختلف جامعه خواهد بود و می‌تواند زمینه‌ساز تحرک و پویایی فرهنگی در سطح جامعه باشد.

گفتنی است، در این نشست در خصوص برنامه‌ریزی بهتر برای برگزاری نمایشگاه کتاب استان ایلام بحث و تبادل‌نظر شد و مقرر گردید که تفاهم‌نامه فی‌مابین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و صداوسیمای مرکز ایلام در راستای اطلاع‌رسانی و تبلیغات نمایشگاه کتاب منعقد شود.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید