اخبار

اکران ۱۶ فیلم جشنواره فجر در ایلام/ برگزاری دهه فرهنگ و هنر ایلام با اجرای ۲۲ عنوان برنامه

اکران ۱۶ فیلم جشنواره فجر در ایلام/ برگزاری دهه فرهنگ و هنر ایلام با اجرای ۲۲ عنوان برنامه
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،گفت: هم‌زمان با ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ۲۲ جشن در مناطق شهری و روستایی این استان برگزار می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد:  این جشن‌ها با عنوان برنامه 22 در 22 به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان ایلام برگزار می‌شود.

 وی، بابیان اینکه دهه فرهنگ و هنر استان ایلام در قالب این جشن‌ها برگزار می‌شود،تصریح کرد: دهه فرهنگ و هنر استان ایلام هر شب به میزبانی یکی از شهرستان‌های 10 گانه و در 10 بخش و 2 روستای این استان برگزار می‌شود که شاخص‌ترین این برنامه‌های جشن‌های روستایی در منطقه زرین‌آباد و هلیلان است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، ابراز کرد: در این برنامه‌ها، هر شب به میزبانی یکی از شهرستان‌های 10 کانه استان برگزار می‌شود، با حضور هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر آن شهرستان، فرهنگ، آداب‌ورسوم این مناطق در قالب نمایشگاه، نمایش طنز، موسیقی و شعر و سایر هنرها، به مردم عزیز استان ارائه می‌شود.

 محمدنیاکان، در ادامه بابیان اینکه همچنین 16 فیلم جشنواره فجر به‌طور هم‌زمان در سالن سینما فرهنگ مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اکران می‌شود، بیان کرد: این فیلم‌ها در 16 سانس از 14 تا 21 بهمن سال جاری به نمایش درخواهد آمد و علاقه‌مندان به سینما می‌توانند برای تماشای این فیلم‌ها به سالن سینما فرهنگ مراجعه کنند.

 وی، گفت: نمایش این فیلم ها با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن سینمای جوان دفتر ایلام خواهد بود و می تواند زمینه استقبال هر چه بیشتر علاقه مندان به سینما را فراهم کند.

 وی، در پایان بابیان اینکه در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، تلاش می‌شود که با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری فضایی بانشاط و شاداب در ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در بین اقشار مختلف مردم به‌ویژه نسل جوان ایجاد و دستاوردهای نظام اسلامی در زمینه فرهنگ و هنر به مردم ارائه شود.

۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید