اخبار

برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری روستایی در ایلام/ دستاوردهای نظام اسلامی برای نسل جوان تبیین شود

برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری روستایی در ایلام/ دستاوردهای نظام اسلامی برای نسل جوان تبیین شود
نشست هماهنگی جشنواره فرهنگی و هنری روستایی و عشایری کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در محل بخشداری زرین‌آباد با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،باقر رحیمی نژاد، بخشدار زرین‌آباد، در این نشست، اظهار کرد: باید با برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان تبیین شود.

 وی، بابیان اینکه پیام انقلاب اسلامی باید به عموم رسانده شود و در راستای توسعه و ترویج ارزش‌های و آرمان‌های انقلاب برنامه‌های متنوع و جذاب برگزار شود، گفت: جشن‌های دهه فجر انقلاب اسلامی و آیین‌های گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی با رویکرد مردمی برگزار می‌شود.

 بخشدار زرین‌آباد، بیان کرد: تنوع در اجرای برنامه‌ها می‌تواند زمینه‌ساز حضور باشکوه مردم در این جشن‌ها باشد، برنامه‌ریزی در سطح این بخشداری برای برگزاری باشکوه آیین‌های دهه فجر انقلاب ازجمله زنگ انقلاب، استقبال از تمثال مبارک حضرت امام راحل، غبارروبی مزار شهدا، کلنگ زنی و افتتاح طرح‌های مختلف، دیدار با خانواده معظم شهدا و برنامه‌ریزی برای راهپیمایی 22 بهمن ازجمله این فعالیت‌هاست.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، نیز در این نشست، اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری جشن‌های روستایی و جشنواره‌های فرهنگی و هنری روستایی در دونقطه از استان با محوریت کانون‌های فرهنگی و هنری عشایری و روستایی و به مناسبت دهه مبارک فجر فراهم‌شده است.

علی‌ محمدنیاکان، تصریح کرد: تلاش می‌شود که با همکاری کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سطح استان در سال جاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در مناطق محروم و روستایی استان در ایام‌الله دهه مبارک فجر برگزار شود و در این برنامه‌ها دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی برای مردم به‌درستی تبیین شود.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، در این نشست، ابراز کرد: برنامه‌ها و فعالیت‌های سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باشکوه خاصی در کلیه مناطق روستایی و عشایری و شهری این استان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام علی چراغی پور، بیان کرد: در این 38 سال که از عمر بابرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌گذرد، مردم زحمات زیادی برای انقلاب و صیانت از نظام اسلامی کشیده‌اند و باوجود فشارها و تهدیدات مختلف دشمنان، محکم و استوار پای نظام و انقلاب اسلامی ایستاده‌اند.

 وی، بابیان اینکه دستاوردهای نظام اسلامی باید برای نسل جوان تبیین شود، گفت: در این راستا جشنواره فرهنگی و هنری روستایی ویژه کانون‌های فرهنگی و هنری در مناطق روستایی هلیلان در 14 بهمن و در زرین‌آباد در 17 بهمن سال جاری با حضور اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری روستایی برگزار می‌شود.

 گفتنی است، در این نشست در خصوص برگزاری باشکوه جشنواره استانی فرهنگی و هنری روستایی و عشایری ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بحث و تبادل‌نظر شد.    
۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۵۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید