اخبار

هنرمند ایلامی تحت حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت

هنرمند ایلامی تحت حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از 'بهمن نظری' هنرمند ایلامی که به علت بیماری با مشکل مواجه است حمایت کرده و همه هزینه های درمانی این هنرمند را پرداخت می کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،بهمن نظری از هنرمندان برجسته حوزه انیمیشن، نقاشی، مجسمه سازی و کاریکاتور است که مدت 10 سال است از بیماری داخلی رنج می برد و حدود 300 میلیون ریال هزینه برای درمان نیاز دارد.
علی اصغر کاراندیش روز پنجشنبه در نشست با اهالی هنر، فرهنگ و رسانه استان ایلام پس از بیان مشکلات این هنرمند از سوی مسئول انجمن هنرهای تجسمی ایلام، اظهار کرد: کل هزینه درمان این هنرمند توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین و پرداخت می شود ضمن اینکه ماهانه 10 میلیون ریال نیز برای کمک به معیشت این فرد پرداخت می کنیم.
وی حمایت از هنرمندان فاخر و آثار آنها را از اولویت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و یادآور شدذ: هنرمند تا زمانی که زنده است باید حمایت شود و حاصل تجربه های آنها حفظ و برای آیندگان نسل به نسل منتقل شود.
کاراندیش تاکید کرد: این وزارتخانه در دو سال گذشته خارج از بیمه تکمیلی 10 میلیارد ریال برای پرداخت هزینه های درمانی هنرمندان جذب و به این افراد پرداخت کرده است.
وی گفت: چنانچه هنرمندانی هستند که با مشکل مالی برای زندگی روزمره و هزینه های درمانی خود و اعضای خانواده شان مواجه هستند یا برای چاپ آثار فاخر شان مشکل داشته باشند، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آنها حمایت می کند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهالی هنر و فرهنگ خواست اگر در میان خود چنین هنرمندانی را می شناسند حتما اطلاع دهند تا این وزارتخانه آنها را مورد حمایت قرار دهد.
علی اصغر کاراندیش معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه به منظور دیدار با مسئولان استان ایلام و بررسی مسایل و مشکلات حوزه فرهنگ و هنر به ایلام سفر کرد.

۴ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۳۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید