اخبار

26 دستگاه در کنار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه فرهنگ فعالیت می کنند

26 دستگاه در کنار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه فرهنگ فعالیت می کنند
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: اکنون 26 دستگاه دیگر در کنار این وزارتخانه در حوزه فرهنگ فعالیت دارند که لازم است یک مرکز فرماندهی اجرای فعالیت های فرهنگی با همکاری ائمه جمعه در سطح استان ها تشکیل شود.

  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی اصغر کاراندیش روز چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه 12.5 درصد کل بودجه فرهنگی کشور به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص دارد، اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی حوزه فرهنگ و هنر نبود فرماندهی و هماهنگی برای فعالیت های فرهنگی و هنری در کشور است. 

وی ضعف در تولید محتوا در حوزه فرهنگ و هنر را یکی از مشکلات این حوزه دانست و یادآور شد: با توجه به گسترش فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی، است این رسانه ها در حوزه تولید محتوا نیز وارد عرصه شده و محتوای مطالب تولیدی شان در راستای ترویج فرهنگ دینی و اشاعه سبک زندگی ایرانی، اسلامی باشد تا به صورت مناسب در اختیار نسل جوان قرار گیرد.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه این وزارتخانه مخاطبان مختلفی در حوزه های متنوع فرهنگی و هنری دارد که باید به همه این حوزه ها توجه کند، گفت: تمام تلاش وزارت اینکه حوزه های فرهنگی و هنری نظیر تئاتر، موسیقی در راستای ترویج اعتقادهای دینی و اسلامی باشند و همه امکانات برای ترویج فرهنگ دینی بکارگیری شود.
وی در ادامه از فعالیت 23 هزار کانون فرهنگی، هنری مساجد، 2 هزار موسسه قرآنی و یک هزار موسسه فرهنگی در کشور خبر داد و اضافه کرد: هم اینک هفت هزار نشریه، سایت خبری و خبرگزاری در کشور فعال است.
کاراندیش رشد فضائل اخلاقی برای ترویج فرهنگ و هنر اسلامی و ترویج افکار و اندیشه های امام راحل را از رسالت های مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی از آمادگی این وزارتخانه برای سرمایه گذاری و تولید فیلم مستند با موضوع ایلام خبر داد و گفت: تولید این فیلم با رایزنی و حمایت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در دستور کار است تا پس از تهیه در سطح ملی اکران شود.
وی یادآور شد: این فیلم با هدف آشنایی مردم کشورمان با فرهنگ، آیین ها و رسوم مردم استان ایلام تولید می شود.

۱ دی ۱۳۹۵ ۱۹:۴۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید