اخبار

مجتمع‌های فرهنگی و هنری، چشم‌وچراغ شهرهای استان هستند

مجتمع‌های فرهنگی و هنری، چشم‌وچراغ شهرهای استان هستند
استاندار ایلام، گفت: توجه به زیرساخت‌های فرهنگی در استان و معیشت کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی امری ضروری است

.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، محمدرضا مروارید، استاندار ایلام، صبح امروز(1 دی) در دیدار با معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: با تلاش همه دوستان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،ایلام ازنظر فرهنگی در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

 وی، افزود: برداشت کلی من این است که باوجود امکانات کم در حوزه فرهنگی و هنری، فعالیت‌های بسیار خوبی در این بخش در سطح استان ایلام انجام‌شده است اما نیازمند حمایت‌های بیشتر ازلحاظ زیرساختی و مالی دارد.

 استاندار ایلام، بابیان اینکه یکی از مشکلات اصلی در استان نبود سینما است، ابراز کرد: ساختمان قدیمی سینما که در خیابان سعدی قرار دارد هم‌اکنون تخریب‌شده و لازم است که سینمای مجهزی در استان و مرکز شهر ایلام راه‌اندازی گردد که رایزنی در این زمینه صورت گرفته و مقررشده که یک سینمای مجهز به‌صورت مشارکتی در چندطبقه ساخته شود که هنوز این امر وارد کار اجرایی نشده است.

 مروارید، گفت: هم‌اکنون سالن مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی برای نمایش فیلم استفاده می‌شود و لازم است با توجه به استقبال بی‌نظیر علاقه‌مندان از این سالن سینما، یک سالن چندمنظوره در استان ایلام ساخته شود و به‌طورقطع استانداری ایلام نیز در این زمینه کمک خواهد کرد.

وی، ابراز کرد: یک فضای تفریحی و فرهنگی در پارک جنگلی چغاسبز در دست احداث است که  فرهنگسرایی در این پارک احداث خواهد شد و زمین لازم برای ساخت این فرهنگسرا اختصاص پیداکرده است.

 استاندار ایلام، بیان کرد: در شهرستان‌های مختلف استان ایلام، مجتمع‌های فرهنگی و هنری ارشاداسلامی وجود دارند که ساخت آن‌ها به سال‌های گذشته برمی‌گردد و هم‌اکنون احتیاج به بازسازی و تعمیر و تجهیز دارند که باید در این زمینه توجه لازم صورت گیرد.

 مروارید، بابیان اینکه مجتمع‌های فرهنگی و هنری در هر شهرستان با عنوان چشم‌وچراغ آن شهر محسوب می‌شوند، افزود: بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی و هنری ازجمله برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌ها در این مجتمع‌ها برگزار می‌شود که در راستای تقویت فعالیت‌های فرهنگی باید توجه جدی به این مجتمع‌ها صورت گیرد.

وی، با اشاره به اینکه  درمجموع باید تلاش‌های بیشتری صورت گیرد و بحث زیرساخت‌ها در استان ایلام موردتوجه قرار گیرد، گفت: یکی از مسائل مهم در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی بحث معیشت کارکنان است که با توجه به حجم کاری که در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری دارند، لازم است هم ازلحاظ معیشتی و هم ازلحاظ نیروی انسانی و پست‌های سازمانی موردتوجه قرار گیرد.

 استاندار ایلام، با اشاره به‌اضافه شدن تعداد شهرستان‌های این استان،خاطرنشان کرد: لازم است در راستای انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری در بخش‌های مالی و نیروی انسانی از کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت‌های لازم صورت گیرد.

۱ دی ۱۳۹۵ ۱۹:۲۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید