اخبار

افزوده شدن ۸ هزار متر فضای فرهنگی به ایلام/ افزایش زیرساخت های فرهنگی موجب رضایت هنرمندان می شود

افزوده شدن ۸ هزار متر فضای فرهنگی به ایلام/ افزایش زیرساخت های فرهنگی موجب رضایت هنرمندان می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: توجه به زیرساخت‌های فرهنگی به‌عنوان یکی از نیازهای ضروری استان موردتوجه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی‌محمد نیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، صبح امروز(1 دی) در دیدار معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استاندار ایلام، اظهار کرد: یکی از نیازهای حوزه فرهنگ در استان ایلام توجه به زیرساخت‌های فرهنگی در سطح شهرستان‌های مختلف این استان است.

 وی، بابیان اینکه ساخت زیرساخت‌های فرهنگی نیازمندحمایت‌های ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، ابراز کرد: سال گذشته برنامه های مختلفی در حوزه های فرهنگی و هنری در استان ایلام برگزارشده است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، بیان کرد: در سال گذشته نمایشگاه بزرگ کتاب ایلام پس از ۴ سال وقفه در ایلام برگزار شد که یکی از نیازهای ضروری درسطح استان ایلام، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب می‌باشد که حلقه وصل حوزه فرهنگ و هنر است که در سال جاری نیز این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

 محمدنیاکان، با اشاره به برگزاری فعالیت‌های قرآنی مختلف در  استان ایلام، ابراز کرد: هفته قرآن و عترت در سال گذشته با استقبال  بی‌نظیر مردم  و علاقه‌مندان به قرآن و عترت برگزار شد که در سال جاری نیز این هفته باشکوه خاصی در مرکز استان برگزار می‌شود.

علی‌محمد نیاکان، در ادامه با اشاره به برگزاری سوگواره ملی علمدار کربلا در استان به همت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، گفت: این مراسم در ایام اربعین حسینی با حضور شاعران برتر کشوری و همچنین از کشور عراق در مرکز استان برگزار شد که موردتوجه علاقه‌مندان و دوستداران به اهل‌بیت(ع) قرار گرفت.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، در ادامه برگزاری جشنواره فرامرزی مطبوعات استان ایلام را یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های فرهنگی و هنری در استان برشمرد و اظهار کرد: این جشنواره با حضور استان‌های غرب کشور اصحاب رسانه در جدار مرزی استان ایلام با کشور عراق برگزار شد.

وی، بابیان اینکه یکی از دغدغه‌های هنرمندان ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی جهت حضور پررنگ‌تر این قشر است، گفت: به‌طورقطع افزایش زیرساخت‌های فرهنگی، موجب رضایت هنرمندان در سطح استان خواهد شد و با حمایت استاندار ایلام تلاش می‌شود که با نگاه به اسناد فرادستی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این خواسته به حق هنرمندان در نقاط مختلف استان فراهم شود.

 محمد نیاکان، بابیان اینکه تعامل خوبی با فرمانداران و ائمه محترم جمعه شهرستان‌های مختلف وجود دارد، ابراز کرد: چند سال اخیر یکی از طلایی‌ترین دوران عمر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده که توجه ویژه‌ای به بحث زیرساخت‌های فرهنگی در استان صورت گرفته است.

  وی، بابیان اینکه در دولت یازدهم ۸۰۰۰ متر فضای فرهنگی به سرانه فضاهای فرهنگی استان ایلام افزوده‌شده است، گفت: تلاش می‌شود که با همکاری مسئولان فرهنگی و اجرایی استان به‌ویژه استاندار ایلام، زمین لازم برای ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی در نقاط مختلف استان و ساخت مجتمع‌های فرهنگی و هنری در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گیرد.

 محمد نیاکان، بابیان اینکه ۱۳0۰۰ مترمربع زمین در نقاط مختلف استان برای ساخت زیرساخت‌های فرهنگی مدنظر قرارگرفته است، خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود که کتابخانه مرکزی شهر ایلام نیز تا پایان سال جاری با عنایت‌های ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بهره‌برداری برسد.

۱ دی ۱۳۹۵ ۱۹:۱۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید