اخبار

نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ترویج فرهنگ اسلامی/ تقویت زیربناهای فرهنگی و دینی در کشور ضروری است

نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ترویج فرهنگ اسلامی/ تقویت زیربناهای فرهنگی و دینی در کشور ضروری است
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، گفت: استان ایلام با توجه به‌ قرار گرفتن در مسیر تردد زوار حسینی، در زمینه تقویت زمینه‌های فرهنگی و هنری موردتوجه و حمایت قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، آیت‌الله محمد نقی لطفی، امام‌جمعه ایلام، صبح امروز(1 دی) در دیدار با معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: واقعیت این است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظام مقدس جمهوری اسلامی از جایگاه ویژه و بی‌بدیلی برخوردار و بافرهنگ دینی مردم ارتباط مستقیمی دارد.

 وی، فلسفه ذاتی و وجودی این وزارتخانه را ارتقاء فرهنگ دینی و ملی دانست و افزود: انقلاب اسلامی که به پیروزی رسید تأثیر بسیار شگرفی در حوزه‌های فرهنگی و دینی برجهان گذاشت و درحالی‌که 38 سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی می‌گذرد، در جهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

 امام‌جمعه ایلام، بابیان اینکه دشمن از فرهنگ انقلابی نظام اسلامی واهمه دارد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان اثرات بسیاری گذاشته و این امر در تضاد با منافع استعماری دشمنان است.

 آیت‌الله لطفی، بیان کرد: امروز نظام سلطه با یک تهاجم بسیار وسیع فرهنگی به جنگ انقلاب آمده و از همه ظرفیت‌ها ازجمله فضای مجازی برای ضربه زدن به اعتقادات دینی مردم استفاده می‌کند.

وی، گفت: در مقابل توطئه‌های فرهنگی دشمن کارهای بزرگی در سطح کشور انجام‌شده و با توجه به اینکه هنر،زبان بسیار برنده ایی دارد باید از این ابزار در راستای اهداف بلند انقلاب اسلامی استفاده کرد.

 امام‌جمعه ایلام،یادآور شد: بسیاری از فیلم‌های هنرمندان ایرانی ازجمله مریم مقدس و مختار در بسیاری از کشورها موردتوجه قرارگرفته و این‌یکی از برکات انقلاب اسلامی است که هم در معرفی انقلاب و هم در ترویج اسلام ناب محمدی (ص) نقش مهمی دارد.

 نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، بیان کرد: در کشور دو مجموعه مهم ازجمله شورای فرهنگ عمومی و کانون‌های مساجد با ائمه جمعه ارتباط مستقیم دارند که نقش به سزایی در گسترش فرهنگ اسلامی در جامعه را عهده‌دار هستند.

 وی، بابیان اینکه استان ایلام یکی از استان‌های پیش‌قراول در دوران دفاع مقدس بوده است، گفت: استان ایلام طولانی‌ترین مرز را با کشور عراق دارد و محل تردد زوار عتبات عالیات است که حماسه بزرگی در استان در راستای استقبال و پذیرایی از زوار اربعین حسینی خلق کردند.

 آیت‌الله لطفی، یادآور شد: لازم است که استان ایلام در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری ازجمله کانون‌های مساجد و شورای فرهنگ عمومی تقویت و توجه ویژه به مسائل فرهنگی و هنری استان صورت گیرد.

۱ دی ۱۳۹۵ ۱۹:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید