اخبار

سرمایه گذاری وزارت ارشاد برای ساخت فیلم با موضوع ایلام/ همه امکانات وزارت ارشاد در راستای ترویج فرهنگی دینی است

سرمایه گذاری وزارت ارشاد برای ساخت فیلم با موضوع ایلام/ همه امکانات وزارت ارشاد در راستای ترویج فرهنگی دینی است
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: با توجه به گسترش روزافزون شبکه‌های اجتماعی، توجه به تولید محتوا برای مبنای اعتقادات و ارزش‌های اسلامی یک نیاز ضروری در کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی‌اصغر کار اندیش، معاون توسعه مدیریت و منابع  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز(1 دی) در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام،اظهار کرد:تاکنون به همراه هیئت همراه به 26 استان سفرکرده و از نزدیک مسائل و موضوعات فرهنگی این استان‌ها موردبررسی قرارگرفته است.

 وی، بابیان اینکه استان ایلام بیست و هفتمین استان است که با جمعی از همکاران مورد بازدید قرار می‌گیرد، ابراز کرد: در این سفرها، در دیدار با مسئولان و اصحاب فرهنگ و هنر، بررسی موضوعات مهم فرهنگی در خصوص ارائه فعالیت‌های بهتر انجام و برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است.

 کار اندیش، بابیان اینکه خوشبختانه در استان ایلام مسئولان اجرایی و فرهنگی ازجمله نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام توجه ویژه‌ای به مسائل فرهنگی و هنری دارند،گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسالت اصلی خود را بر مبنای رشد فضایل اخلاقی و دینی در راستای ترویج فرهنگ و هنر اسلامی و افکار و اندیشه‌های امام راحل و مسائل دینی قرارداده است.

 معاون توسعه مدیریت و منابع  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حوزه‌های مختلفی تشکیل‌شده که به‌صورت مکمل برای رسیدن به اهداف این وزارتخانه  در حوزه‌های فرهنگی، دینی و اسلامی در حال فعالیت هستند.

وی، با اشاره به اینکه در حال حاضر 23 هزار کانون فرهنگی هنری مسجد و یک هزار موسسه فرهنگی در کشور فعالیت دارند، افزود: 2هزار موسسه قرآنی نیزدرکشور زیر نظر این وزارتخانه  فعالیت کرده و همچنین 7هزار نشریه، سایت و خبرگزاری را مورد نظارت و حمایت قرار می‌دهد.

 کار اندیش، با اشاره به اینکه 400 سینما در کشور فعالیت می‌کنند، ابراز کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این تعداد سینما در کشور نظارت می‌کند و همچنین 80 رایزن فرهنگی در نقاط مختلف جهان با همکاری سایر نهادها و ارگانها در راستای ترویج فرهنگ دینی واسلامی فعالیت می‌کنند.

معاون توسعه و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اساسی در حوزه فرهنگ و هنر، عدم وجود مرکز فرماندهی و هماهنگی در کشور است، گفت: در حال حاضر26 موسسه، بنیاد و سازمان و دستگاه اجرایی به‌موازات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه فرهنگی فعالیت می‌کنند که هرکدام از این دستگاه‌ها به‌تناسب برنامه‌های خود فعالیت‌هایی رادرحوزه فرهنگ و هنر اجرا می‌کنند.

 علی‌اصغر کار اندیش، بابیان اینکه بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 5/12 درصد از بودجه کل فرهنگی کشوراست، افزود: این میزان اعتبار،جوابگوی فعالیت‌های این وزارتخانه نمی‌باشد.

 وی، بیان کرد: همه بدنه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تلاش است که با نیروی متخصص و متعهد، فرهنگ دینی را به مخاطب خود انتقال دهد و با توجه به اینکه یک نوع مخاطب خاص نداریم باید در حوزه تولید محتوا فعالیت و توان بیشتری را به کاربرد که روحانیت معزز و ائمه جمعه نقش مهمی در این خصوص بر عهده‌دارند.

 کار اندیش در پایان خاطرنشان کرد: در دیدار وزیر با نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی مقرر شد که یک فیلم با موضوع و محوریت استان ایلام ساخته و در سطح ملی پخش شود تا از این طریق  مردم و استان ایلام به نحو مطلوب‌تری به کشور شناسانده شود.

۱ دی ۱۳۹۵ ۱۸:۵۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید