اخبار

ترویج فرهنگ نماز اولویت تمام برنامه های فرهنگی/ فرهنگ نماز، کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد

ترویج فرهنگ نماز اولویت تمام برنامه های فرهنگی/ فرهنگ نماز، کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: ترویج فرهنگ نماز به‌عنوان یکی از برنامه‌های اولویت‌دار این اداره کل در دستور برنامه‌ها و فعالیت‌ها قرار دارد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در نشست ستاد اقامه نماز این اداره کل، اظهار کرد: توجه به فرهنگ نماز و ترویج آن‌یک برنامه تکلیفی است.

 وی، بابیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، یکی از اولویت‌های برنامه‌ریزی‌شده خود را در بحث ترویج و اقامه فرهنگ نماز در سال جاری قرار داده است، افزود: این اداره کل و همه همکاران در انجام فعالیت‌های مربوط به ترویج فرهنگ نماز هم به‌عنوان یک کار تکلیفی و هم به‌عنوان یک برنامه و دستور شرعی وظیفه‌دارند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، بیان کرد: علی‌رغم محدودیت‌های مالی در سال جاری، سعی بر این بوده است که در حد توان از برنامه‌های حوزه ترویج فرهنگ نماز، امربه‌معروف و نهی از منکر و شئونات اسلامی حمایت گردد و این امر در صدر برنامه‌های اداره کل قرار دارد.

 محمد نیاکان، بابیان اینکه در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام منعقد خواهد شد، گفت: کانون‌های مساجد دارای ظرفیت بزرگی در حوزه مساجد و جوانان هستند و باید از این توانمندی در راستای ترویج فرهنگ نماز به‌ویژه نماز اول وقت در بین آحاد جامعه بهره برد.

 وی، با اشاره به اینکه نماز باید محور تمام برنامه‌های فرهنگی هنري قرار گیرد،یادآور شد: نماز به‌طورقطع نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین آحاد مردم به‌ویژه در بین نسل جوان دارد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، خاطرنشان کرد: برپایی نماز جماعت با حضور همه همکاران از اولین برنامه‌هایی بوده که توجه ویژه‌ای به آن انجام‌شده و به حمدالله شاهد گسترش فرهنگ نماز جماعت در بین همه همکاران هستیم.

۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۵۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید