اخبار

ضرورت تشکیل بانک اطلاعات مفاخر ایلام/ از مفاخر حیات دارتجلیل می‌شود

ضرورت تشکیل بانک اطلاعات مفاخر ایلام/ از مفاخر حیات دارتجلیل می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: با توجه به‌ضرورت آشنایی نسل جوان با مفاخر استان، لازم است که از مفاخر حیات دار استان با برگزاری مراسم ویژه تجلیل شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در نشست انجمن با حضور استاندار ایلام، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های اصلی این انجمن معرفی و شناساندن، آثار فاخر و مفاخر بزرگ استان به اقشار مختلف جامعه به‌ویژه نسل جوان است.

 وی، بابیان اینکه مفاخر و فرهیختگان استان و آثار تولیدی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری بزرگ‌ترین و بهترین سرمایه اجتماعی در جامعه محسوب می‌شود، ابراز کرد: نسل جوان با آشنایی با مفاخر و آثار فاخر درواقع با هویت بومی خود آشنا شده و نقش مهمی در صیانت از فرهنگ اصیل بومی و اسلامی خود دارد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در ادامه با اشاره به گرامیداشت چهره‌ها و مفاخر استان در سال جاری، یادآور شد: برگزاری مراسم و همایش محمدرحیم خان کرد در شهرستان آبدانان و تجلیل از جایگاه وی، یکی از این برنامه‌ها در راستای تکریم مفاخر استان بوده است.

محمدنیاکان، با تأکید بر ضرورت تشکیل و راه‌اندازی بانک اطلاعات مفاخر استان، ابراز کرد: این بانک اطلاعاتی باید در اسرع وقت تشکیل شود و لازم است که همه مفاخر استان از گذشته دور تا به امروز در این بانک اطلاعاتی با همکاری اساتید برجسته دانشگاهی و با نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شوند.

وی، با پیشنهاد اینکه باید از مفاخر حیات دار استان نیز در مراسمات و همایش‌هایی به‌عنوان چهره ماندگار تجلیل شود، گفت: تجلیل از جایگاه و شخصیت مرحوم آیت‌الله محمدتقی مروارید در سال آینده یکی از برنامه‌های در دستور کار این انجمن خواهد بود که برنامه‌ریزی برای برگزار آن انجام خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در پایان خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود که در راستای معرفی هر چه‌بهتر مفاخر و چهره‌های فرهیخته استان، در طول سال حداقل به معرفی دو شخصیت برجسته و فرهیخته استان با برگزاری مراسمات ویژه اقدام شود.

 در پایان این نشست که با حضور استاندار ایلام، علی‌اکبری،  محمودیان،  اکبری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اعضا در خصوص برنامه‌های آتی انجمن آثار و مفاخر استان ایلام باهم بحث و تبادل‌نظر کردند.

۱۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید