اخبار

برگزاری ششمین جشنواره خاطره و سفرنامه نویسی در رضوی ایلام/ فرهنگ رضوی نیاز امروز جامعه

برگزاری ششمین جشنواره خاطره و سفرنامه نویسی در رضوی ایلام/ فرهنگ رضوی نیاز امروز جامعه
نخستین نشست دبیرخانه جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع) با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان ایلام برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی به میزبانی استان ایلام نیز در سال آینده در ایلام برای ششمین سال متوالی از سری برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با تقدیر از فعالیت‌های اعضای دبیرخانه در سال جاری و موسسه فرهنگی و هنری عصر پیام ایلام، گفت: در سال جاری برای ششمین سال متوالی جشنواره خاطره‌نویسی و سفرنامه نویسی رضوی در ایلام برگزار می‌شود که این امر یک افتخار بزرگ برای فرهنگ استان است.

 علی محمد نیاکان، آغاز فعالیت ششمین جشنواره رضوی در ایلام را گامی مهم در راستای اشاعه و بسط فرهنگ رضوی و همچنین ترویج فعالیت‌های فرهنگی ادبی مرتبط با سیره اهل‌بیت(ع) عنوان کرد و افزود: فرهنگ و سیره اهل‌بیت(ع) بهترین راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

 وی،  بابیان اینکه این جشنواره در سال جاری به سه زبان فارسی، عربی، کردی با گویش‌های ( کلهری، فیلی و لکی) به‌صورت ملی و فرامرزی برگزار خواهد شد، ابراز کرد:  پیگیری چاپ مجموع آثار برگزیده سال 95 را در الویت قرار  دارد که باید موردتوجه واقع شود.

 گفتنی است، در این نشست قرارداد برگزاری ششمین جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی  به موسسه فراسوی فصل پنجم هنر با مدیرمسئولی حسن اسدی نیا به‌عنوان موسسه مجری و با حمایت و نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذارشده است.

 در این نشست پس از توضیحات علی هلشی، نماینده جشنواره ،در خصوص تشکیل اتاق فکر و برگزاری نشست با هیئت‌داوران و چگونگی آغاز تبلیغات مؤثر و تشکیل کمیته‌های مختلف بحث و تبادل‌نظر شد.

۷ آذر ۱۳۹۵ ۱۳:۵۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید