اخبار

مراسم نکوداشت هفته کتاب استان ایلام/ حمایت از ناشران و نویسندگان ایلامی منجر به توسعه کتاب‌خوانی می‌شود

مراسم نکوداشت هفته کتاب استان ایلام/ حمایت از ناشران و نویسندگان ایلامی منجر به توسعه کتاب‌خوانی می‌شود
مراسم نکوداشت هفته کتاب استان ایلام با حضور اصحاب فرهنگ و هنر استان، مسئولان فرهنگی و اجرایی و ناشران استان ایلام در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمد نیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در این مراسم، اظهار کرد: هفته کتاب، هفته معرفت و توجه به کتاب به‌عنوان منبع علم و آگاهی و دانش است.

 وی، با اشاره به تقارن هفته کتاب با ایام اربعین حسینی، ابراز کرد: در طول هفته کتاب برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه در سطح استان با همکاری سایر نهادها ازجمله نهاد عمومی کتابخانه‌ها برگزار شد و تقارن آن با ایام اربعین حسینی اهمیت کتاب را در راستای آگاه بخشی جامعه بیش از گذشته نمایان می‌کند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه افتخار ما مسلمان این است کتاب ما، قرآن کریم است که کتاب هدایت همه انسان‌ها در همه اعصار است، افزود: قرآن کریم کتاب علم اولین و آخرین است و درآیات قرآن در اهمیت قلم و کتاب بسیار اهمیت داده‌شده  این امر نشان دهند توجه دین مبین اسلام به کتاب و کتاب‌خوانی است.

 محمد نیاکان، ابراز کرد: فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی باید به همت متولیان این امر و به‌ویژه فعالان در عرصه فرهنگ و هنر در بین آحاد جامعه در راستای توسعه علم و آگاهی افزایش یابد و هر چه سطح مطالعه در جامعه افزایش یابد و کتاب در سبد فرهنگ خانوار جای داشته باشد، سلامت و آرامش جامعه بیش از گذشته تأمین می‌گردد.

 وی، بابیان اینکه در راستای حمایت از ناشران استانی 7 هزار جلد کتاب از ناشران خریداری‌شده است، گفت: موضوع این کتاب‌ها در زمینه‌های مختلف اجتماعی، دینی، علمی، کودک و نوجوان، فرهنگ بومی و محلی، شعر کردی و دفاع مقدس اعلام  بوده توسط نویسندگان استانی چاپ‌شده و این کتاب‌ها در بین مراکز فرهنگی، دانشگاهی، آموزشگاه‌ها و مساجد استان توزیع می‌شود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به رونمایی از کتاب دیوان اشعار زنده‌یاد علی‌اصغر آرام در این مراسم، خاطرنشان کرد: این کتاب بسیار ارزشمند است که جای تقدیر از مؤلف آن دارد و  تلاش این اداره کل در راستای معرفی و ناشران و فرهیختگان استان ایلام به نسل جوان است.

 گفتنی است این مراسم به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری موسسه فرهنگی و هنری فراسوی فصل پنجم هنر برگزار شد.

 در این مراسم با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی از کتاب زنده‌یاد علی‌اصغر آرام با گردآوری ظاهر سارایی رونمایی شد.                       

۳ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید