اخبار

مردم بدون ویزا و گذرنامه به مرزها مراجعه نکنند

مردم بدون ویزا و گذرنامه به مرزها مراجعه نکنند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: کمترین مشکلات خروج از مرز مهران وجود دارد و امیدواریم که این روند ادامه داشته باشد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران در پایانه مرزی مهران گفت: همه مسئولان در مرزهای چزابه، شلمچه و مهران بسیج شدند که تسهیلات ویژه برای خروج از مرز زائران حسینی را به خوبی فراهم کنند.

 وی با اشاره به اینکه ازدحام جمعیت در پایانه مرزی مهران نشاندهنده این است که این نقطه از کره خاکی متعلق به اهل بیت عصمت و طهارت است، افزود: استاندار ایلام و همه مسئولان همه توان و ظرفیت خود را برای سهولت تردد زوار حسینی به خوبی فراهم کرده اند اما نیازهای این میزان جمعیت در مرزهای خروجی فراهم نشده است.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: کمترین مشکلات خروج از مرز مهران وجود دارد و امیدواریم که این روند ادامه داشته باشد.

 وی افزود: حجم عظیمی از جمعیت کشور به مرز مهران مراجعه کرده اند تا خود را به راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی برسانند که این بیانگر عشق و علاقه مردم به ائمه اطهار و اهل بیت (ع) است.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: عزیزان زائر با مسئولان اجرایی در خروج از مرز همکاری لازم را داشته باشند تا تسهیلات مورد نظر به خوبی برای عبور از مرز فراهم شود. در مرز محدودیت هایی وجود دارد که باید با همکاری مردم و مسئولان این محدودیت ها رفع شود.

وی از زوار حسینی خواست که بدون ویزا و گذرنامه معتبر به مرز مراجعه نکنند.

بر اساس اعلام مسئولان تاکنون حدود 800 هزار نفر از پایانه مرزی مهران تردد و وارد کشور عراق برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی شده اند.

۲۶ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید