اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: امکانات و ظرفیت استان ایلام با حجم بالای زائران اربعین فاصله زیادی دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: امکانات و ظرفیت استان ایلام با حجم بالای زائران اربعین فاصله زیادی دارد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ظرفیت و امکانات استان ایلام با نیازهای جمعیت بسیار بالای زائران فاصله زیادی دارد، گفت: دولت تمام همت خود را برای رفع این مشکلات بکار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،سیدرضا صالحی امیری در جریان بازدید از مرز بین المللی مهران در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید روز گذشته خود از 2 مرز شلمچه و چزابه اظهار کرد: فردا در جلسه هیات دولت گزارشی از وضعیت این سه مرز به رئیس جمهوری ارائه می شود.
وی یادآور شد: مرز مهران با محدودیت های زیادی مواجه است این در حالیست که حجم وسیعی از زائران حدود 800 هزار نفر از این مرز عبور کرده اند ولی تقاضا برای تردد از این مرز همچنان زیاد است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: مردم و مسئولان استان ایلام با همه توان در خدمت زائران اربعین هستند و ظرفیت تمامی دستگاه ها برای اینکه مشکلات این مرز برطرف شود، بسیج شده است.
صالحی امیری از زائران اربعین حسینی درخواست کرد: با مسئولان اجرایی برای ایجاد تسهیلات بیشتر برای عبور از مرز همکاری کنند و به هیچ عنوان بدون گذرنامه و روادید به مرزها مراجعه نکنند زیرا مسئولان ایران و عراق بشدت مانع خروج افراد بدون مدارک معتبر خواهند شد ضمن اینکه خدمات رسانی به دیگر زائران را هم با اختلال مواجه می کنند.
مرز بین المللی مهران در 95 کیلومتری جنوب باختری ایلام مهمترین کانون تردد زائران اربعین حسینی به عتبات عالیات است.
پیش بینی می شود در ایام منتهی به اربعین حسینی، بیش از 2 میلیون زائر از این گذرگاه مرزی به کشور عراق تردد کنند.
بیش از 700 هزار زائر در چند روز گذشته از گذرگاه مرزی مهران برای شرکت در آیین راهپیمایی اربعین وارد خاک عراق شده اند و این روند همچنان با شدت ادامه دارد.

۲۵ آبان ۱۳۹۵ ۱۳:۳۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید