اخبار

فراخوان جشنواره بین المللی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در ایلام منتشر شد

فراخوان جشنواره بین المللی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در ایلام منتشر شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از انتشار فراخوان جشنواره بین المللی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علی محمد نیاکان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این جشنواره از سری برنامه های پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) برای نخستین بار به سه زبان فارسی و عربی و کردی (گویش های کلهری ، فیلی و لکی ) در استان ایلام برگزار می شود.
وی ادامه داد: علاقه مندان از استان های سراسر کشور و همچنین کشورهای عربی می توانند با ارسال اثر پیرامون خاطره و سفرنامه با موضوع امام رضا(ع) در این جشنواره شرکت کنند.
وی بیان کرد: بخش ویژه این جشنواره نیز به تولید آثاری پرداخته می شود که محتوا و مضمون آنها حول محور کرامت انسانی با الهام از آموزه های رضوی ، اهل بیت (ع) و قرآن کریم باشد و همچنین انتخاب یک حدیث از حضرت امام رضا (ع) با موضوع نماز و آسیب های اجتماعی است.

نیاکان ، اشاعه فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی، ادبی مرتبط با سیره ی اهل بیت (ع) و تقدیر از تولید کنندگان و پدید آورندگان آثار حوزه ی فرهنگ رضوی و کمک به انتشار گسترده ی آنها را از اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.
وی گفت: بخش های زبان فارسی ،زبان عربی و زبان کردی در دو رده سنی بالا و زیر 17سال برگزار و در هر بخش آثار برگزیده انتخاب و مورد قدردانی قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه این جشنواره با همکاری بنیاد بین المللی فرهنگی، هنری امام رضا(ع) و معاون فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود، آخرین مهلت ارسال اثر به جشنواره را 20 تیرماه 96 و زمان برگزاری آن را 9 مردادماه همزمان با دهه کرامت اعلام کرد.
جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی برای پانزدهمین دوره همزمان با دهه کرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) تا میلاد امام رضا(ع) به هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی مردادماه 96در سراسر کشور برگزار می شود که استان ایلام امسال با موضوع سفرنامه و خاطره نویسی رضوی میزبان این جشنواره است.
این جشنواره در استان ایلام از سال 87 آغاز و تاکنون به صورت متوالی همه ساله در رشته های مختلف پیامک رضوی، تحقیق و پژوهش با موضوع رضوی و سفرنامه و خاطره نویسی برگزار شده است.

 

۱۸ آبان ۱۳۹۵ ۱۵:۱۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید