اخبار

خط سرخ شهادت مایه هراس دشمنان است/ «هیات من الذله»: یک چشم انداز و آرمان بزرگ

خط سرخ شهادت مایه هراس دشمنان است/ «هیات من الذله»: یک چشم انداز و آرمان بزرگ
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، گفت: برنامه‌های فرهنگی و دینی، زمینه‌ساز ترویج فرهنگ و سیره ائمه اطهار(ع) در بین آحاد جامعه به‌ویژه نسل جوان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،شادمهر کاظم‌زاده، نماینده مردم شهرستان‌های آبدانان، دره شهر، بدره، دهلران در مجلس شورای اسلامی، ظهر امروز(18 آبان) در  مراسم اختتامیه طرح ملی علمدار کربلا در ایلام، اظهار کرد: ویژگی منحصربه‌فرد ائمه اطهار(ع) ترکیبی از عشق، ایمان، حق و عدالت است و هر جا ما شیعیان اسم ائمه اطهار(ع) را می‌شنویم به آن سمت متمایل می‌شویم.

 وی، تصریح کرد: شعار «هیات من الذله» چشم‌انداز و یک آرمان بزرگ است، آرمانی که هر کس این مسیر را درنهایت نگاه کند، به عاقبت خیر الهی خواهد رسید و تبلور این شعار را در عشق محبت شیعیان عالم و شیفتگان امام حسین(ع) را بعد از سال‌ها در مراسم اربعین حسینی می‌بینیم.

 کاظم‌زاده، بیان کرد: در ایام اربعین حسینی، میلیون‌های انسان عاشق در یک نقطه جمع می‌شود و عرض ارادت خود را  به ائمه اطهار(ع) به نمایش می‌گذارند و به این آرمان «هیات من لذله» می‌پیوندند و دشمنان اسلام و انقلاب از آن در هراس هستند.

 نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، ابراز کرد:  قیام امام حسین(ع) فوق تصور عقل و احساس است که همه هستی، دارایی و وجود خود را با یقین در راه احیای دین اسلام فدا کرد و امروز نیز خط سرخ شهادت امام حسین(ع) هرروز سبزتر و پایدارتر است و باید گفت با این خط سرخ شهادت، دشمنان اسلام، راه به‌جایی نخواهند برد.

 وی،گفت: یکی از تشعشعات نور فروزان قیام امام حسین(ع) شخصیت بی‌بدیل کربلا، حضرت ابوالفضل(ع) است، بزرگی و روح  این حرکت و تأثیر این حرکت تا ابد باقی خواهند ماند و  ما به‌عنوان پیروان ائمه اطهار(ع) سعی خواهیم کرد که مسیرشان را ادامه دهیم.

 کاظم‌زاده در پایان با اشاره به استقبال و پذیرای مردم استان ایلام از زوار اربعین حسینی، خاطرنشان کرد: استان ایلام و تمام ملت ایران و شیفتگان امام حسین(ع) افتخار می‌کنیم که امروز در خدمت زوار امام حسین(ع) هستیم.

۱۸ آبان ۱۳۹۵ ۱۴:۳۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید