اخبار

اولین پیام وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی به طرح ملی علمدار کربلا

اولین پیام وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی به طرح ملی علمدار کربلا
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: اولین پیام وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی در آغاز دوره وزارت به طرح ملی علمدار کربلا، موجب دلگرمی همه دست‌اندرکاران این برنامه در استان ایلام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: طرح ملی علمدار کربلا در دو بخش شعر و عکس در استان ایلام برگزار می‌شود.

 وی، بابیان اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین پیام خود به جشنواره‌ها و سوگواره‌ها و همایش‌ها، طرح ملی علمدار کربلا را موردتوجه قرار داده است، ابراز کرد: پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشان از عشق و علاقه وافر ایشان به مسائل فرهنگی به‌ویژه مسائل دینی و اربعین حسینی دارد و این امر برای استان ایلام که دروازه عتبات عالیات است یک حسن بزرگ به شمار می‌رود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، ابراز کرد: طرح ملی علمدار کربلا به همت دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام و با حمایت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری ستاد بازسازی عتبات عالیات و حرم مطهر حضرت ابوالفضل(ع) در مرکز این استان برگزار می‌شود.

  وی، بابیان اینکه استقبال بسیار خوبی از سوی هنرمندان جوانان و مسجدی کشور در دو بخش شعر و عکس از این طرح صورت گرفته است، گفت: بی‌شک هدف از اجرای این طرح شناساندن بیش‌ازپیش فضایل اخلاقی به جامعه که اوج بروز و ظهور آن در عاشورای حسینی و اربعین حسینی است که این امر نیز در پیام وزیر محترم موردتوجه قرارگرفته است.

 محمدنیاکان، بابیان اینکه اربعین حسینی در استان ایلام یک رویداد بزرگ فرهنگی است، خاطرنشان کرد: در ایام اربعین حسینی، مردم ولایی استان  ایلام با شور و شوق پذیرای استقبال از زوار حسینی هستند که نقش مهمی نیز در این زمینه ایفا می‌کنند.

 مراسم اختتامیه سومین طرح ملی علمدار کربلا با تقدیر از برگزیدگان در دو بخش شعر و عکس در محل هتل زاگرس ایلام برگزار می‌شود.

۱۸ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۳۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید