اخبار

نقش رسانه‌ها در ترویج فرهنگ نماز/ حضور چشم‌گیر رسانه‌های استان در پوشش خبری اجلاس نماز

نقش رسانه‌ها در ترویج فرهنگ نماز/ حضور چشم‌گیر رسانه‌های استان در پوشش خبری اجلاس نماز
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،گفت: با هماهنگی‌های انجام‌شده با ستاد اقامه نماز، رسانه‌ها و خبرگزاری‌های استان حضوری چشم‌گیر در پوشش خبری دومین اجلاس استانی نماز خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی‌محمد نیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: کار اطلاع‌رسانی و خبری دومین اجلاس استانی نماز ایلام بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است.

 وی، بابیان اینکه این اجلاس استانی روز دوشنبه 17 آبان در دانشگاه ایلام برگزار شدابراز کرد: در این راستا هماهنگی لازم با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، خبرگزاری‌ها، مطبوعات محلی و نشریات استان برای پوشش خبری این اجلاس در مرکز استان صورت گرفته است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، بابیان اینکه فعالیت‌های مربوط به توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز به‌خوبی در اداره کل ارشاد اسلامی این استان پیگیری می‌شود، گفت: فرهنگ مترقی نماز موجب رشد، توسعه فرهنگ دینی و اسلامی در جامعه و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

 محمد نیاکان، بابیان اینکه مطبوعات نقش مهمی در راستای توجه جامعه به مقولات ارزشی و فرهنگی جامعه بر عهده‌دارند، ابراز کرد: مطبوعات می‌توانند بخشی از موضوعات خود را به ترویج فرهنگ نماز در قالب مقاله، داستان، گزارش خبری، شعر، تصویر و نقّاشی اختصاص داده و این امر موجب ترویج فرهنگ نماز می‌شود.

 وی، در ادامه با اشاره به نقش مهم اصحاب رسانه در ترویج فرهنگ نماز، افزود: هر کاری که برای توسعه فرهنگ نماز انجام دهیم، کم است و  باید گفت که نماز به کارها و امورات روزمره زندگی فردی و اجتماعی برکت می‌دهد و سلامت جامعه و محیط کار را به دنبال خواهد داشت.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با اشاره به اینکه باید تلاش می‌شود که نماز در رأس برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری قرار گیرد، بیان کرد: با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمنان و جنگ نرم، ترویج و توسعه فرهنگ نماز سدی محکم در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان است.

 وی، در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز جشنواره رسانه و نماز با همکاری دبیرخانه کانون‌های مساجد استان ایلام و ستاد اقامه نماز استان برگزار شد و از برگزیدگان این جشنواره با حضور استاندار ایلام تقدیر و تجلیل شد.

۱۸ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید