اخبار

آغازداوری طرح ملی علمدار کربلا / ارسال ۱۴۶۶ اثر به دبیرخانه

آغازداوری طرح ملی علمدار کربلا / ارسال ۱۴۶۶ اثر به دبیرخانه
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام از پایان کار داوری سومین طرح ملی علمدار کربلا در دو بخش عکس و شعر خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،حجت‌الاسلام علی چراغی پور، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: درمجموع 1466 اثر به دبیرخانه طرح ملی علمدار کربلا در استان ایلام ارسال‌شده است.

 وی، بابیان اینکه در بخش شعر 878 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال‌شده است، ابراز کرد: بخش شعر طرح ملی علمدار کربلا در سه رشته شعر نو، شعر کلاسیک و نثر ادبی و در زبان‌های فارسی، کردی، لکی، لری و عربی برگزار شد که شاهد استقبال بسیار خوبی از سوی هنرمندان سراسر کشور از این طرح ملی در استان ایلام بودیم.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، یادآور شد: در بخش عکس نیز 588 اثر از بیش از 90 هنرمند عکاس در نقاط مختلف کشور در دو بخش آماتور و حرفه‌ای دریافت شد که 335 اثر در بخش آماتور و 238 اثر در بخش حرفه‌ای به دبیرخانه این طرح در استان ارسال گردید.

 چراغی پور، با اشاره به آخرین‌مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این طرح 30 مهرماه سال جاری بوده است، ابراز کرد: کار داوری آثار طرح ملی علمدار کربلا از 6 آبان سال جاری با حضور اعضای هیئت‌داوران متشکل از اساتید برجسته کشوری و استان در دو بخش شعر و عکس در محل دبیرخانه مساجد استان ایلام برگزار شد که درنهایت برگزیدگان این طرح با رأی هیئت‌داوران مشخص شد.

 وی، بابیان اینکه در مراسم اختتامیه این طرح از برگزیدگان در دو بخش شعر و عکس با حضور مسئولان کشوری و استانی و مهمانانی از کشور عراق و حرم مطهر حضرت ابوالفضل(ع) تجلیل می‌شود، گفت: مراسم اختتامیه این طرح در روز سه‌شنبه 18 آبان سال جاری در محل هتل زاگرس شهر ایلام برگزار می‌شود.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، خاطرنشان کرد: طرح ملی علمدار کربلا به همت دبیرخانه مساجد استان و حمایت ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و تولیت استان مقدس حرم مطهر حضرت ابوالفضل(ع) و ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام برگزارشده است.

۱۵ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۲۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید