اخبار

طرح ملی علمدار کربلا بهترین فرصت برای تبیین شخصیت حضرت ابوالفضل(ع)

طرح ملی علمدار کربلا بهترین فرصت برای تبیین شخصیت حضرت ابوالفضل(ع)
معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، گفت: برنامه‌های کانون‌های مساجد باید پیوست مسجد داشته و در راستای تقویت حضور جوانان در مساجد باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،محمدرضا جعفری، معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: برای برگزاری کنگره بزرگ علمدار کربلا حتماً باید یک اتاق فکر تشکیل شود که در این اتاق فکر افراد در راستای ترویج فرهنگ عاشورایی اظهارنظر کنند.

 وی، بابیان اینکه طرح ملی علمدار کربلا باید به یک فرصت بین‌المللی تبدیل شود، افزود: حضرت ابوالفضل(ع) یک شخصیت اثرگذار و در واقعه عاشوراست که باید در جریان اجرای طرح ملی علمدار کربلا، بتوان شخصیت ایشان را از دوران کودکی بررسی کرد که نیاز جامعه جوان و نوجوان امروز است.

 معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، ابراز کرد: امروز برخی از آسیب‌ها در جامعه وجود دارد که آشنایی نسل جوان باشخصیت و زندگی حضرت ابوالفضل(ع) می‌تواند دستاوردهای فوق‌العاده‌ای داشته باشد که باید این مباحث در بین کودکان و نوجوانان مطرح گردد و تقویت شود.

 جعفری، بیان کرد: در بین آحاد جامعه علاقه و عشق وافری به حضرت ابوالفضل(ع) وجود دارد که باید نوع رفتار ایشان و غیرت ایشان در جامعه ترویج شود، بحث‌هایی وجود دارد که جهان امروز، از کمبود ادب و غیرت رنج می‌برد که باید امروز به این بحث‌ها  به‌صورت محتوایی توجه شود.

 وی، یادآور شد: اوج غیرت حضرت ابوالفضل(ع) شخصیت ولایتمداری آن حضرت بوده که با خون خودشان اثبات کردند که بالاترین مرتبه غیرت و ایثار است، ابعاد وجودی حضرت ابوالفضل(ع)، قابل نگرش و بررسی عمیق است که باید از این زمینه کار شود و انتظار می‌رود که در زمینه فرهنگ و تحلیل محتوایی کار شود که کانون‌های فرهنگی و هنری در این زمینه نقش مهمی بر عهده‌دارند.

 معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، با اشاره به اینکه باید پیوست مسجدی علمدار کربلا تعریف شود، خاطرنشان کرد: طرح ملی علمدار کربلا، در قالب کار هنری زمینه‌های مناسبی در راستای جذب جوانان به مساجد و فعالیت در حوزه فرهنگی و نشر ارزش‌های اسلامی و عاشورایی فراهم کرده است.

 جعفری، با اشاره به استقبال بسیار خوب اعضای کانون‌های مساجد کشور و دیگر اقشار مختلف جامعه به‌ویژه نسل جوان از برگزار این طرح، خاطرنشان کرد: امروز استان ایلام و مهران به‌عنوان دروازه عتبات عالیات در کشور مطرح بوده و برگزاری مراسم بزرگ و حماسی اربعین حسینی، فرصت مناسبی برای فعالیت در زمینه شناساندن هرچه بیشتر فلسفه نهضت عاشورا و آشنایی بیشتر با سیره ائمه اطهار(ع) است.

وی، بابیان اینکه فعالیت‌های کانون‌های مساجد باید منجر به حضور چشم‌گیر جوانان و نوجوانان به مساجد شود، خاطرنشان کرد: طرح ملی و فرامرزی علمدار کربلا یکی از مهم‌ترین طرح‌های ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های مساجد کشور است که هدف از اجرای این طرح توجه جوانان و نوجوانان به سیره حضرت ابوالفضل(ع)  در پایگاه مسجد با پیوست مسجدی است.

۸ آبان ۱۳۹۵ ۱۴:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید