اخبار

فرهنگ عاشورا باید در زندگی اقشار جامعه نهادینه شود

فرهنگ عاشورا باید در زندگی اقشار جامعه نهادینه شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،گفت: در راستای انجام فعالیت‌های فرهنگی و دینی در اربعین سال جاری، ستادی متشکل از زیرمجموعه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی‌محمد نیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در نشست هماهنگی اربعین حسینی کانون‌های مساجد این استان، اظهار کرد: اربعین ما را از فرای زمان تاکنون فراخوانده است و در  عرصه عمر، امروز ما حاضر شدیم و این خواست خداست.

 وی، بابیان اینکه امام حسین(ع) با خون خود موجب ماندگاری و حفظ اسلام و ماندگاری قرآن کریم و اهل‌بیت(ع) شد، ابراز کرد: اربعین حسینی تأثیرگذار است و به لحاظ زمان زودگذر است اما باید این فرهنگ را برای تمام طول سال حفظ کرد و در زندگی نهادینه کرد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، ابراز کرد: ما در جایی قرار داریم که زائر امام حسین(ع) از این مسیر عبور می‌کند و به زیارت آن حضرت نائل می‌شود که این افتخار بزرگی است که برای استان ایلام به برکت عاشورا برای استان ایلام حاصل‌شده است.

 محمدنیاکان، تصریح کرد: 55 کانون فرهنگی و هنری در ایام اربعین حسینی با تلاش و پویایی اعضای این کانون‌ها در خدمت زوار اربعین حسینی خواهند بود و باید سازمان‌دهی شوند تا تعامل با همدیگر داشته باشند با بتوانند باکیفیت بیشتر و بهتری به زوار حسینی ارائه خدمت کنند.

 وی، یادآور شد: در ایام اربعین حسینی از ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌های کانون‌های مساجد بازدید خواهد شد و انتظار می‌رود که نظم و انضباط در برپایی این ایستگاه‌ها مقرر شود و بسته‌های فرهنگی در این ایستگاه‌ها در بین زوار حسینی توزیع شود و فعالیت‌های فرهنگی نیز در مدنظر قرار گیرد.

 محمد نیاکان، گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سال گذشته در ایام اربعین حسینی نقش مهمی در راستای برنامه‌های فرهنگی و هنری و برپایی ایستگاه‌های صلواتی در نقاط مختلف استان به‌ویژه در شهر مهران و مسیرهای منتهی به این شهر ایفا کردند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، خاطرنشان کرد: ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در مناطق و مسیرهای تردد زوار نیز همکاری لازم را با کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را داشته باشند.

۵ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید