اخبار

شرکت ۲۰ هزار عضو کانون‌های مساجد در برنامه‌های آموزشی/ ۲۰ میلیارد ریال اعتبار آموزش

شرکت ۲۰ هزار عضو کانون‌های مساجد در برنامه‌های آموزشی/ ۲۰ میلیارد ریال اعتبار آموزش
معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، گفت: امسال بیش از ۲۰ هزار نفر از اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در برنامه‌های آموزشی ستاد عالی کانون‌های مساجد شرکت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،محمدرضا جعفری، معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، صبح امروز(4 آبان) در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: حوزه آموزش و پژوهش برای فعالان کانون‌های مساجد، مخاطبین را اولویت‌بندی کرده است.

 وی، افزود: مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، ائمه بزرگوار جماعات مساجد دارای کانون فرهنگی و هنری، معاونین و رابطان کانون‌های فرهنگی و هنری، ارکان و واحدهای کانون‌ها، هیئت‌امنای کانون مساجد، فعالان کانون‌های مساجد و اعضای هیئت‌امنای مساجد و خادمان مساجد اولویت‌های برای بحث‌های آموزشی هستند.

 وی، بابیان اینکه با این نگاه برنامه‌های حوزه آموزش و پژوهش دنبال می‌شود، ابراز کرد: در شش‌ماهه اول امسال تاکنون 2 هزار و 150 نفر از مدیران مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری جدیدالتأسیس به‌صورت متمرکز در مشهد مقدس آموزش‌های مدیریت فرهنگی و همچنین 1650 نفر از ائمه جماعات به‌صورت متمرکز در مجتمع یاوران مهدی جمکران در استان قم،  در 4 دوره آموزشی، آموزش‌های مدیریت فرهنگی مسجد شرکت کرده‌اند.

 معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، ابراز کرد: حدود 3 هزار نفر از ابتدای سال تاکنون به‌صورت غیرمتمرکز در استان‌های تحت آموزش مدیریت فرهنگی در مساجد آموزش‌های لازم را کسب کرده‌اند که البته گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، خانواده و جمعیت از اصلی‌ترین محورهای دوره‌های آموزشی در سرفصل‌های آموزشی بوده است.

 جعفری، بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون در حدود 20 میلیارد ریال صرف دوره‌های آموزشی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سراسر کشور شده است، تصریح کرد: توانمندسازی مدیران و فعالان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و اقدام و عمل در بحث گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی از اهداف برگزاری این دوره‌های آموزشی بوده است.

 وی، یادآور شد: همچنین بیش از 20 هزار نفر از اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سراسر کشور هم در برنامه‌های آموزشی استانی شرکت کرده‌اند  و همچنین 1850 هسته پژوهش در  سطح کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور فعالیت دارند.

 معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، خاطرنشان کرد: مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، بهمن ماه هرسال می‌توانند طرح‌های آموزشی، فرهنگی، هنری و پژوهشی خود را به دبیرخانه‌های مساجد استان‌ها تحویل دهند  و بعد از ارائه و تصویب موردحمایت قرار خواهند گرفت.

۴ آبان ۱۳۹۵ ۱۵:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید