اخبار

فرهنگ بسیجی؛ سدی محکم در برابر جنگ نرم دشمنان است

فرهنگ بسیجی؛ سدی محکم در برابر جنگ نرم دشمنان است
نشست بصیرتی و روشنگری دشمن‌شناسی و استکبارستیزی در محل نمازخانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با حضور کارکنان این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،سرهنگ جمال شاکرمی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام، در این نشست، اظهار کرد: فرهنگ و ارشاد اسلامی پرچم‌دار فرهنگ در کشور است و تا فرهنگی نباشد نمی‌توان کار فرهنگی انجام داد.

 وی، بابیان اینکه همکاران بسیجی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید خود را با برنامه‌های فرهنگی مجهز کنند، تا در فرهنگ عمومی جامعه تأثیرگذار باشند، ابراز کرد: کارکنان بسیجی باید منطقه شرهانی و نقطه ایثار را که آخرین نقطه عملیات والفجر 3 می‌باشد را با دل‌وجان درک کنند، تا بتوانند فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس را در دل‌ها زنده و ترویج دهند.

 معاون هماهنگ‌کننده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام، بابیان اینکه هدف پایگاه بسیج ادارات هماهنگ کردن و ایجاد فضای صمیمانه دوستی و انسجام در بین کارکنان یک دستگاه است، گفت: بحث دشمن‌شناسی و استکبارستیزی از پیچیدگی خاصی برخوردار است و در حوزه دشمن‌شناسی ما معتقد هستیم که جنگی به‌صورت نظامی وجود ندارد اما جنگ امروز جنگ روانی و تهاجم فرهنگی است.

 سرهنگ شاکرمی، افزود: در جنگ نرم، دشمن خواستار براندازی یک نظام در داخل خود آن نظام است و برخی وقت‌ها از اعتقادات فرهنگی برای براندازی استفاده می‌کند اما به حول و قوه الهی و هدایت و راهنمایی هوشیارانه مقام معظم رهبری نظام اسلامی از گزند دشمنان در امان و نقشه‌های شوم دشمنان را باطل و نقش بر آب‌شده و می‌شود.

 وی، با اشاره به اینکه کار فرهنگی باید منطبق بر آسیب‌های باشد، خاطرنشان کرد: اقدامات فرهنگی در کشور باید بر اساس آسیب‌ها صورت پذیرد و فضای دشمن‌شناسی و استکبارستیزی را فراهم کند، آسیب‌ها را باید شناسایی کرد، برای آن‌ها راهکار اجرایی پیدا کرد و در جامعه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عملیاتی کرد، چراکه ما مدیون خون شهدا جانبازان و ایثارگران هستیم.

گفتنی است ، این نشست به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید سلیمی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام برگزار شد.

۴ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید