اخبار

استقرار دبیرخانه دائمی طرح ملی فرامرزی علمدار کربلا در ایلام/ مراسم اختتامیه ۱۹ آبان

استقرار دبیرخانه دائمی طرح ملی فرامرزی علمدار کربلا در ایلام/ مراسم اختتامیه ۱۹ آبان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: برگزاری طرح ملی فرامرزی علمدار کربلا در ایلام، نقش مهمی در ترویج سیره ائمه اطهار(ع) به‌ویژه حضرت ابوالفضل العباس(ع) در بین آحاد جامعه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی طرح ملی فرامرزی علمدار کربلا در ایلام، اظهار کرد: در سال جاری تلاش می‌شود که در آستانه اربعین حسینی این طرح در مرکز استان با حضور مهمانان خارجی از کشور عراق و حرم حضرت ابوالفضل(ع) و مهمانان داخلی به نحو باشکوهی برگزار شود.

 وی، بابیان اینکه برگزاری سومین طرح ملی فرامرزی علمدار کربلا در استان ایلام فرصت مناسبی در راستای ترویج و نشر ارزش‌های اسلامی و سیره ائمه اطهار(ع) به‌ویژه حضرت ابوالفضل(ع) است، ابراز کرد: با توجه به هم‌جواری استان ایلام با کشور عراق و قرار گرفتن این استان در مسیر تردد زوار حسینی به‌عنوان دروازه عتبات عالیات، برگزاری این طرح در استان ایلام از اهمیت خاصی برخوردار است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نقش مهمی در آشنایی نسل جوان با سبک زندگی ائمه اطهار(ع) و ترویج سیره آن بزرگواران دارند که برگزاری طرح ملی فرامرزی علمدار کربلا در قالب شعر و عکس این زمینه را گسترش داده و موجب توجه نسل جوان جامعه در قالب هنر به ارزش‌های ناب اسلامی‌شده است.

 نیاکان، در پایان با تأکید بر برنامه‌ریزی دقیق و مدون در راستای برگزاری باشکوه مراسم اختتامیه این آیین در استان ایلام، خاطرنشان کرد: سال گذشته برگزاری این طرح در استان با استقبال بسیار خوبی مواجه شده و مقررشده که دبیرخانه دائمی طرح ملی فرامرزی علمدار کربلا در استان ایلام تثبیت و دایر شود.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام نیز در این نشست، اظهار کرد: مراسم اختتامیه سومین طرح ملی فرامرزی علمدار کربلا در 19 آبان ماه سال جاری در محل سالن بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام برگزار می‌شود.

 حجت‌الاسلام علی چراغی پور، بابیان اینکه کلیه تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه این مراسم در استان فراهم‌شده است، افزود: این طرح در رشته شعر در دو قالب سنتی و نو و نثر ادبی با موضوع شخصیت و فضایل اخلاقی حضرت ابوالفضل العباس(ع) و دلاوری‌ها و رشادت‌های آن حضرت به زبان فارسی، عربی و گویش‌های محلی ازجمله لری، لکی و کردی و در بخش عکس نیز در دو قالب حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای برگزار می‌شود.

 وی، با اشاره به حضور مهمانانی از آستان مقدس و تولیت حرم مطهر حضرت ابوالفضل(ع) در مرکز استان در مراسم اختتامیه این طرح، خاطرنشان کرد: آخرین‌مهلت ارسال آثار 30 مهرماه سال جاری است که کار داوری آثار پس از جمع‌بندی و گردآوری با حضور داوران برجسته استانی و کشور برگزار و از برگزیدگان این طرح در بخش‌های شعر و عکس با حضور مسئولان اجرایی فرهنگی و کشوری تجلیل خواهد شد.

این نشست با حضور عوامل اجرایی و دست‌اندرکاران برگزاری سومین طرح ملی فرامرزی علمدار کربلا در دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان واقع در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام برگزار شد.

۱ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید