اخبار

بانک جامع اطلاعاتی فعالان قرآنی در استان ایلام راه اندازی می شود

بانک جامع اطلاعاتی فعالان قرآنی در استان ایلام راه اندازی می شود
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: به منظور شناسایی و ساماندهی فعالان قرآنی استان بانک جامع اطلاعاتی ویژه ابن قشر امسال در ایلام راه اندازی خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عظیم ایدی در نشست با خبرنگاران رسانه های مختلف گروهی ایلام اظهار کرد: راه اندازی این بانک در سه استان کشور از جمله ایلام امسال در دستور کار قرار گرفته و تا پایان سال اجرایی و اطلاعات فعالان قرآنی استان در زمینه های مختلف در این سامانه جمع آوری می شود.
وی افزود: همچنین امسال صدور شناسنامه برای فعالان قرآنی استان در دستور کار این معاونت قرار گرفته که در قالب آن تمامی افرادی که در حوزه قرآن فعالیت دارند صاحب شناسنامه خواهند شد.
ایدی همچنین از تشکیل شورای هماهنگی گسترش فعالیت های قرآنی در چند سال اخیر در استان خبر داد و تاکید کرد: تمامی فعالیت های قرآنی استان برای اجرا در شورای فرهنگ عمومی استان تصویب و برای اجرا به این شورا ابلاغ خواهد شد.
وی با اشاره به برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت در این استان گفت: ثبت نام شرکت در این آزمون از 20 شهریور آغاز و تا 29 مهر ادامه دارد و زمان برگزاری آن نیز روزهای 19 و 20 آبان ماه است.
به گفته ایدی، این آزمون امسال برای اولین بار بصورت ویژه برای کارکنان دستگاه های اجرایی است و در صورت قبولی 28 ساعت برای آنان ضمن خدمت محسوب می شود.
ایدی اضافه کرد: آزمون سراسری قرآن کریم در قالب 18 رشته با چهار موضوع حفظ قرآن کریم، تدبر در قرآن، ترجمه و تفسیر و معارف قرآن و عترت اهل بیت و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه خواهد بود.
وی از علاقه مندان به شرکت در این آزمون خواست برای ثبت نام یا به صورت اینترنتی و یا با مراجعه به موسسه های قرآنی فعال در استان اقدام کنند.
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام تعداد کل موسسه های قرآنی استان را 57 موسسه اعلام کرد و افزود: پارسال یک هزار و 650 نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت شرکت کردند ولی پیش بینی می شود امسال این تعداد به بیش از 2 هزار نفر افزایش یابد.
وی اضافه کرد: تاکنون 700 نفر در استان برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده اند.
وی از برنامه ریزی برای برگزاری هفته قرآن و عترت استان در سال جاری خبر داد و گفت: اعتبار محدودی برای برگزاری ابن برنامه در نظر گرفته شده که در صورت تکمیل اجرای این برنامه در اسفندماه امسال اجرایی خواهد شد.

۱۴ مهر ۱۳۹۵ ۱۳:۲۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید