اخبار

رونمایی از آثار، حمایت از هنرمندان/ از هنرمندان استان در حد توان حمایت می شود

رونمایی از آثار، حمایت از هنرمندان/ از هنرمندان استان در حد توان حمایت می شود
مراسم رونمایی از آلبوم «نیلمه جی» کاری از محمدجواد شوهانی در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام با حضور استاندار ایلام و جمعی از مسئولان فرهنگی و هنری ارشاد ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی‌محمد نیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در مراسم رونمایی از آلبوم« نیلمه جی» کاری از محمدجواد شوهانی، اظهار کرد: این مراسم، درواقع رونمایی از محصول اندیشه و حاصل فکر یک از هنرمندان بومی استان است  و حس زیبایی در این خصوص دارم.

 وی، ابراز کرد: از محصولات فرهنگی استان باید حمایت کرده و زمینه مصرف این محصولات توسط مردم را نیز ایجاد کرد، بنده هر چه در توان دارم برای تولید محصولات فرهنگی و به‌ویژه در زمینه موسیقی محلی با استفاده از هنر هنرمندان ایلامی به کارخواهیم بست.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، ابراز کرد: استان ایلام در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری دارای استعدادهای درخشانی است که باید با توجه و حمایت، راه را برای این هنرمندان باز کرد و رونمایی از آثار این هنرمندان نقش مهمی در حمایت این عزیزان دارد.

وی، در پایان خاطرنشان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام تمام سعی و تلاش خود را برای حمایت از قشر هنرمندان استان از طریق برگزاری جشنواره‌ها، کارگاه‌های آموزشی، رونمایی از آثار هنرمندان و حمایت مادی و معنوی از هنرمندان در چند سال اخیر به کار بسته و امید است که این روند همچنان تداوم داشته باشد.

 مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام نیز در این مراسم، گفت: آقای شوهانی افتخار ایلام و به‌نوعی افتخار صداوسیمای مرکز استان به شمار می‌روند و  وی در زمینه آواز و هنر یک سبک دارند  و باید گفت که موسیقی اصلی‌ترین جزو فرهنگ است که کار نمایش و رادیو و تلویزیون بدون موسیقی ابتر می‌شود و موسیقی اهمیت زیادی در انتقال مفاهیم دارد.

علیرضا شیروی، بابیان اینکه  شوهانی در حال حاضر مسئول واحد شعر و موسیقی صداوسیمای مرکز ایلام هستند و باوجود ایشان در یک سال گذشته ما کمترین نقصان و کمبود در زمینه موسیقی در بخش‌های رادیویی و سیما داشته‌ایم و به‌نوعی موفقیت‌های زیادی در این زمینه برای مرکز ایلام نیز حاصل‌شده است.

 وی، خاطرنشان کرد: در ارزیابی‌های انجام‌شده در 4 ماهه اول سال جاری به کمک هنرمندان ما رتبه دوم کشوری در زمینه موسیقی را کسب کرده‌ایم و برنامه شبانه «مانگه شو» که یک برنامه موسیقیایی است با کسب بیشترین نمره به‌عنوان پربیننده‌ترین  برنامه شبانه در بین مراکز استان‌ها انتخاب‌شده است.

۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۱۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید