اخبار

موسیقی لازمه نشاط اجتماعی است/ موسیقی مبتذل غربی را قبول ندارم

موسیقی لازمه نشاط اجتماعی است/ موسیقی مبتذل غربی را قبول ندارم
استاندار ایلام، گفت: استان ایلام دارای استعدادهای درخشانی در زمینه هنرهای مختلف به ویژه موسیقی است که باید از این هنرمندان حمایت شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،محمدرضا مروارید، استاندار ایلام، در مراسم رونمایی از آلبوم نیلمه جی در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام، اظهار کرد: از اینکه کارهای فاخری از استان ایلام ارائه می‌شود بسیار خوشحال هستم.

 وی، بابیان اینکه ما در استان ایلام در همه حوزه‌ها به‌ویژه در بخش فرهنگ و هنر اساتید و هنرمندان بزرگی داریم، ابراز کرد: وقتی بنده آقای شوهانی را می‌بینم بدون استثنا، یاد سلطان آواز ایران آقای شجریان می‌افتم  و در پیشیانی ایشان هم همین موضوع را می‌بینم و امیدوارم که زمانی آقای شوهانی به‌عنوان سلطان آواز ایران مطرح شود.

 استاندار ایلام، تصریح کرد: موسیقی در تاروپود همه انسان‌ها وجود دارد و در طبیعت هم یک هارمونی و موسیقی دارد که هر کشی می‌تواند گوشه‌ای از این موسیقی را  بشنود و درک نماید و اگر موسیقی نباشد بسیاری از کارهای هنری بی‌ارزش و بی‌محتوا خواهد شد.

مروارید، بیان کرد: در انقلاب اسلامی که صداوسیما نیز ایجاد شد، دید حضرت امام راحل فرصت داد که از موسیقی بهره‌گیری شود و حتی بسیاری از سرودهای انقلابی نقش مهمی در ایستادگی و مقاومت مردم و ترویج نهضت انقلاب اسلامی داشت.

 وی، افزود: برخی‌ها با برگزاری کنسرت‌های موسیقی مخالفت می‌کنند و باید گفت که موسیقی ایجاد روحیه نشاط و شادی می‌کند، ما موسیقی مبتذل غربی را نه قبول داریم و نه اجازه ورود می‌دهیم چون موسیقی ایران بسیار غنی است و از موسیقی بسیار زیبا و دل‌نشینی برخوردار است.

استاندار ایلام، خاطرنشان کرد: خوشبختانه هنرمندان بسیار خوبی در حوزه موسیقی در کشور فعالیت می‌کنند و در موسیقی ما اکنون خیلی پیشرفت کرده‌ایم چه در زمینه مضامین و چه در زمینه شعر  و از شعرای فاخر استفاده می‌شود که تأثیر بسیار خوبی در بین اقشار مختلف مردم دارد.

۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید