اخبار

صنعت چاپ ایلام در مسیر رشد و اعتلا قرار دارد

صنعت چاپ ایلام در مسیر رشد و اعتلا قرار دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: امروز صنعت چاپ ایلام با توجه به نیروی بااستعداد و تلاش فعالان این صنعت در استان از روند رو به رشدی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی‌محمد نیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، صبح امروز(29 شهریور) در  دومین جشنواره صنعت چاپ ایلام، اظهار کرد: صنعت چاپ یکی از عناصر مهم است که به رشد فرهنگی جامعه کمک می‌کند.

 وی، بابیان اینکه صنعت چاپ و نشر در استان  مشابه خیلی از استان‌های کشور است و در این حوزه امور به مردم سپرده‌شده است، ابراز کرد:  راهکار برای برون‌رفت از وضعیت موجود، توسعه و پیشرفت کاستی‌ها فراوان است اما و باید گفت باوجود همه مشکلات، این صنعت در استان روند رشد خوبی داشته است و همراه با سایر بخش‌های فرهنگی از سطح خوبی برخوردار است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،  با تأکید بر اینکه به‌طورقطع مشکلاتی در این حوزه وجود دارد،تصریح کرد: فعالان صنعت چاپ باید بیش از گذشته پای‌کار باشند، ما می‌توانیم همگراتر از وضع موجود باشیم و کیفیت کارهای چاپی را افزایش دهیم، همچنین با استفاده از امکانات آموزشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گام‌های مثبتی در راستای ارتقای سطح دانش و آموزشی فعالان این عرصه برداشته شود.

 محمد نیاکان، یادآور شد: در حوزه حمایت مالی برای شرکت فعالان صنعت چاپ در جشنواره‌های کشوری و برگزاری نمایشگاه با مشکلاتی روبرو هستیم اما ما همگام و همراه با این حوزه هستیم و این مشکلات نباید ما را از مسیر رشد و توسعه صنعت چاپ بازدارد، ما بایستی مشوق برای صنعت چاپ داشته باشیم و این مشوق‌ها در حوزه اعتبارات و تسهیلات است.

وی، بیان کرد: فعالان این حوزه مشکلاتی را که فکر می‌کنند بیان کنند که قابل‌حل است و  به‌طورقطع با حضور فعالان این صنعت، مشکلات این قشر پیگیری شود و به مسئولان استان و کشوری ارائه می‌گردد و  انتظار می‌رود که بخش خصوصی نیز در این صنعت در استان سرمایه‌گذاری کند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان ایلام  در پایان با اشاره به هفته دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: در سرزمینی زندگی می‌کنیم که در امنیت سرآمد جهان است و این‌یک افتخار است و باید قدر این نعمت بزرگ را بدانیم.

جشنواره صنعت چاپ ایلام با حضور فعالان این صنعت در استان و مسئولان فرهنگی و اجرایی استان و با تقدیر از افراد نمونه و برگزیده در مجتمع فرهنگی و هنری ایلام برگزار شد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۵۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید