اخبار

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام رتبه سوم کشوررا کسب کرد

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام رتبه سوم کشوررا کسب کرد
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، رتبه سوم اخبار و اطلاع رسانی در سایت وزارت مربوطه را کسب کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،گفت: این اداره کل بر اساس گزارش ارزیابی عملکرد خبری ادارت کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های کشور در پایگاه اطلاع رسانی وزارت متبوع در سال 95 توانست مقام سوم را کسب کند.

علی محمد نیاکان، با بیان اینکه روابط عمومی این اداره کل، با امتیاز 91در سال جاری موفق به کسب مقام سوم شده است، افزود: در سه ماه دوم و سوم سال 94 نیز به ترتیب با کسب امتیازهای 91 و 89رتبه سوم را از آن خود کرد.


وی، یادآور شد: این امر به دلیل ارتقای سطح کمی و کیفی اخبار بوده است که هر سه ماه یکبار در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی روابط عمومی وزارت ارشاد توسط کارشناسان بخش مربوطه مورد ارزیابی قرار می گیرد.


محمد نیاکان، میزان مشارکت خبر، تعداد کل اخیار، گزارش تصویری، تعامل با مخاطبان، تبلیغات و اطلاع رسانی، خدمات الکترونیکی و امکانات جانبی را از جمله مواردی برشمرد که توسط کارشناسان روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارزیابی ها، مدنظر قرار گرفته است.


وی، افزود:بهبود فعالیت های خبری حوزه های مختلف وزارتخانه، ارائه شیوه نامه مناسب و یکسان ، افزایش کیفیت اخبار پایگاه روابط عمومی، اطلاع رسانی و امور بین الملل و افزایش سطح مشارکت روابط عمومی استان ها در زمینه اطلاع رسانی از اهداف این ارزیابی هاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: در این ارزیابی ها همچنین 20خبر نمونه ای بر حسب تصادف انتخاب شده و میزان انطباق خبر به لحاظ تیتر، لید،متن و عکس با متغیرهای اساسی سنجیده می شود و به آن امتیاز تعلق می گیرد.

نیاکان، در پایان خاطرنشان کرد: این امر ضمن شناسایی نقاط قوت و ضعف اخبار و در راستای بهبود شیوه های خبر اطلاع رسانی و و ارائه راهکاری های مناسب خواهد بود.

۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۰۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید