اخبار

برگزاری جشن‌های عید قربان در ۲۸۱ کانون مسجد در ایلام

برگزاری جشن‌های عید قربان در ۲۸۱ کانون مسجد در ایلام
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام از برگزاری جشن‌های ویژه اعیاد عید سعید قربان و غدیر در ۲۸۱ کانون فرهنگی و هنری این استان در سطح مساجد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،حجت‌الاسلام علی چراغی پور، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام،در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: برنامه‌ریزی  و هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این جشن‌ها در سطح کانون‌های مساجد انجام‌شده است.

 وی، بابیان اینکه توزیع پوسترهای ویژه عید سعید قربان و غدیر خم در سطح مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری ازجمله برنامه‌های این ایام است و افزود: برگزاری مراسم جشن ویژه غدیر در مساجد و کانون‌های مختلف فرهنگی هنری و حضور سخنرانان کشوری و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری ازجمله برنامه‌های این ایام است.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، با اشاره به سالروز حادثه منا و شهادت جمع زیادی از زائران خانه خدا در سال گذشته، یادآور شد: برنامه‌های سال جاری عید قربان در سطح کانون‌های مساجد استان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منا و محکوم کردن جنایات رژیم آل سعود برگزار خواهد شد.

 چراغی پور، بابیان اینکه عید قربان یکی از بزرگ‌ترین اعیاد اسلامی است که موجب وحدت هر چه بیشتر مسلمانان می‌شود، تصریح کرد: در عید سعید غدیر نیز به‌عنوان عید ولایت و امامت در سطح کانون‌های مساجد برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود که تلاش شده با حضور سخنرانان کشوری و استانی در برنامه‌های این ایام در راستای تبیین سیره حضرت امیر مؤمنان(ع) در بین نسل جوان باشد.

 وی، در پایان با دعوت از عموم مردم استان برای شرکت در جشن‌های عید قربان و عید غدیر خم در سطح کانون‌های مساجد، خاطرنشان کرد: مسابقه کتاب‌خوانی ویژه عید غدیر با عنوان« تجلی امامت در پرتو غدیر» در این استان برگزارشده و پاسخ‌نامه‌های جمع‌آوری‌شده نیز از سطح کانون‌ها که با استقبال بسیار خوبی مواجه شده ارسال گردیده است.

۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید