اخبار

برگزیدگان همایش منطقه ای محمد رحیم خان کُرد معرفی و تجلیل شدند

برگزیدگان همایش منطقه ای محمد رحیم خان کُرد معرفی و تجلیل شدند
آثار برگزیده نخستین همایش منطقه ای فرهنگی- ادبی بزرگداشت محمد رحیم خان کُرد در آبدانان شامگاه چهارشنبه معرفی و خالقان این آثار با اهدا تندیس و لوح تقدیر تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،جشنواره تجلیل از مرحوم محمد رحیم خان کرد آبدانانی از عارفان و شاعران و حاکمان با کفایت دوران زندیه-قاجاریه با حضور جمعی از فرهیختگان، نویسندگان و پژوهشگران از استان های ایلام، خوزستان، کردستان، لرستان، کرمانشاه و همدان در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبدانان برگزارشد.
در جریان برنامه پایانی این همایش اثار و افراد برتر هر بخش به تفکیک زیر به عنوان برگزیدگان نخستین همایش منطقه ای فرهنگی ادبی محمد رحیم خان کُرد معرفی شدند:
در بخش مقالات ادبی؛ محمد سلیمانخانی و یاسر سهرابی از استان ایلام(آبدانان) با دو مقاله پژوهشی در خصوص اشعار و مکاتب ادبی و مقایسه شعر مولوی و محمد رحیم خان کُرد به عنوان نفرات برتر این بخش انتخاب شدند.
در بخش مقالات هنری؛ فرامرز پالیزبان با اثری با عنوان تحلیل و بررسی خوشنویسی کُرد پشت کوه از استان خوزستان(اندیمشک) به عنوان تنها فرد این بخش انتخاب شد.
در بخش شعر؛ غلامرضا خدارحمی، حشمت بارانی، کیمیا حاصلی و تورج حاصلی از استان ایلام (آبدانان) و جواد محمدی از شهر ایلام به عنوان نفرات برتر این بخش شناسایی شدند.
در بخش مقالات تاریخی؛ مراد مرادی مقدم و کیومرث شفیعی با آثاری در خصوص تاریخ سیاسی لرستان و ایلام در عصر محمد رحیم خان کُرد به ترتیب از استان های ایلام(آبدانان) و کردستان(سنندج)، محمد رمضانی با اثر پژوهش مختصر در خصوص شخصیت و ابعاد شخصیتی محمد رحیم خان کُرد از استان همدان(شهر همدان) و ابراهیم حافظ نژاد با اثر تاریخ زندگی سیاسی و اجتماعی محمد رحیم خان کُرد در این بخش انتخاب شدند.
به گفته یحیی حافظ نژاد دبیر همایش، در نخستین همایش منطقه ای محمد رحیم خان کُرد، تعداد ۳۳ اثر علمی اعم از مقالات ادبی، هنری و تاریخی و بخش شعر از محققان و پژوهشگران و همچنین شاعران ۶ استان کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شد که تعداد ۱۲ نفر به عنوان افراد برگزیده این همایش منطقه ای انتخاب شدند.

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ۲۱:۵۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید