اخبار

تدوین ۹ برنامه ملی، فراملی و منطقه ای فرهنگی در ایلام

تدوین ۹ برنامه ملی، فراملی و منطقه ای فرهنگی در ایلام
معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، اظهار کرد: ایلام دارای ظرفیت‌های بالایی در فعالیت‌های فرهنگی و هنری است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عمران خودآموز، معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، ظهر امروز(18 شهریور) در نشست کارکنان این اداره کل با مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: ایلام دارای ظرفیت فرهنگی و هنری بالایی است که این امر را با هنرمندان سرآمد مطرح در سطح ملی به اثبات رسانده است.

 وی، بابیان اینکه این هنرمندان در سطح استان قابل‌توجه بوده و از کیفیت کاری بالایی برخوردار هستند، افزود: انتظار ما این است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این ظرفیت عظیم فرهنگی و هنری را در استان ببینند و این امر بسیاری از مشکلات هنرمندان را مرتفع خواهد کرد و هنرمندان استان نیازمند حضور مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خود هستند.

 معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با اشاره به اینکه با ادارات 10 شهرستان استان برای انجام برنامه‌های فرهنگی و هنری، تفاهم‌نامه منعقدشده است، گفت:  در حال حاضر 6 انجمن محوری در مرکز استان که شعبات انجمن‌های کشوری هستند فعالیت دارند که برنامه‌هایی در راستای حوزه آموزش، اعزام هنرمندان، برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها در دستور کار تا پایان سال دارند.

 خودآموز، بیان کرد: اعزام گروه‌های فرهنگی و هنری به خارج از کشور یکی از انتظارات هنرمندان این استان است که امید است با توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چند نمایشگاه هنرمندان ایلامی با همکاری سازمان ارتباطات اسلامی برای گروه‌های هنری ازجمله موسیقی برگزار شود.

 وی، گفت: انتظار می‌رود که نگارخانه‌های مرکز کشور شرایط فراهم شود که هنرمندان استانی بتوانند  آثار خود را در معرض نمایش بگذارند و در حال حاضر 9 برنامه ملی و منطقه‌ای و فرامرزی در سال جاری تنظیم و تدوین‌شده است که انتظار می‌رود با توجه با مرزی بودن این استان و ارتباطات با 3 استان هم‌جوار در کشور عراق، برنامه‌های دی این زمینه برگزار شود.

 معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، بیان کرد: اربعین حسینی یک رویداد بزرگ فرهنگی است که امروز مردم استان ایلام نقش مهمی در این امر دارند که در سال جاری طرح ملی علمدار کربلا برای سومین سال پیاپی در این استان با دو محور شعر و عکس برگزار می‌شود که نیازمند توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

 خودآموز، در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر انجمن‌های فرهنگی و هنری در راستای ارتقای سطح عملی و عملی فعالیت‌ها نیازمند کتابخانه‌های تخصصی هستند که انتظار می‌رود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص مساعدت لازم را انجام دهد.

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ۲۱:۱۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید