اخبار

همایش تجلیل از مرحوم محمدرحیم خان کرد در آبدانان آغاز شد

همایش تجلیل از مرحوم محمدرحیم خان کرد در آبدانان آغاز شد
نخستین همایش تجلیل از مرحوم محمدرحیم خان کرد از عرفا و ادبای صاحب نام استان ایلام در دوران زندیه و اوایل حکومت قاجار روز چهارشنبه با حضور شخصیت های فرهنگی، سیاسی و هنری در شهرستان آبدانان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، این همایش در 2 نوبت صبح و عصر با حضور و مشارکت جمعی از فرهیختگان، نویسندگان، پژوهشگران، محققان، مدیران، اصحاب رسانه، بزرگان، معتمدان و اساتید دانشگاه از استان های خوزستان، لرستان، کرمانشاه، همدان و ایلام در سالن نمایش شهرستان آبدانان در حال برگزاری است.
در نوبت صبح این آیین نکوداشت ضمن ادای احترام به تندیس شهدا، پخش نماهنگ معرفی ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی شهرستان های جنوب استان ایلام و ارائه و خوانش چهار مقاله برگزیده انجام می شود.
همچنین دکتر روالله بهرامی تاریخ نگار و مدیر گروه تاریخ دانشگاه های لرستان و کرمانشاه در زمینه تبیین مفاخر فرهنگی و اجتماعی استان های جنوب غربی و بخصوص ابعاد مختلف شخصیتی مرحوم محمدرحیم خان کرد سخنرانی می کند.
بخش پایانی نخستین همایش نکوداشت محمدرحیم خان کرد شامل ارائه آثار برگزیده، قرائت بیانیه هیات داوران و تجلیل از خالقان و نویسندگان آثار برتر و سخنرانی محمدرضا مروارید استاندار ایلام است که عصر چهارشنبه برگزار می شود.
مرحوم محمدرحیم خان کرد یکی ازعرفا و ادبای ممتاز حوزه جنوب استان ایلام است که در سال های آخر حکومت زندیه و اوایل حکومت قاجار می زیسته است که علاوه بر حاکمیت و سوابق صدارت در آن عصر، بر علوم معماری، مهندسی، سیاست و حکومت داری، شعر و خطابه و بداهه گویی عرفان تسلط داشته است.

۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۳:۲۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید