اخبار

اقوام با همبستگی خود نقش مهمی در سربلندی نظام اسلامی دارند

اقوام با همبستگی خود نقش مهمی در سربلندی نظام اسلامی دارند
فرماندار آبدانان،گفت: اقوام مختلف در کشور با همبستگی و وحدت فرهنگی و ملی، نقش مهمی در سربلندی و رشد و اعتلای کشور و نظام اسلامی دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،فرماندار آبدانان،با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری همایش محمد رحیم خان کرد در آبدانان، اظهار کرد: قرآن کریم، اقوام را برای شناسایی به رسمیت شناخته است و در قانون اساسی ما اقوام از حقوق مساوی برخوردار هستند.

 مجید عسگری، تصریح کرد: اقوام در دولت تدبیر و امید از جایگاه رفیعی برخوردار هستند و به مثابه درخت تنومند ایران اسلامی هستند که در رشد و سربلندی ایران اسلامی نقش آفرین هستند.

 وی، با بیان اینکه امروز لازم است که مفاخر گذشته خود بشناسیم، تصریح کرد: امروز باید فرهیختگان و بزرگان را چراغ راه آینده خود قرار دهیم و باید گفت که محمدرحیم خان کرد به دلیل منابع کم تاریخی، کمتر شناخته شده است.

فرماندار آبدانان، با اشاره به اینکه محمد رحیم خان ادیبی توانمند است که باید به نسل جوان شناخته شود، ابراز کرد: این همایش در راستای مودت، انسجام و وحدت ملی است و  همچنین برگزاری این همایش مربوط به عملکرد وی در حوزه مردمداری است که با وجود اینکه در منصب حاکم قرار داشته اند اما همواره به فکر محرومان و رعایا بوده است.

 عسگری، با بیان اینکه محمدرحیم خان کردجزو مفاخر همه مردم منطقه است، یادآور شد: محمد رحیم خان مظهر وفاق تمام اقوام منطقه بوده است و در زمان خود انسانی بی نظیر بوده که به فنون کشاورزی واقف و بر علوم مختلف تسلط داشته و منشا خدمات به مردم بوده است.

 وی، در پایان خاطرنشان کرد:  امیدوارم که این همایش مایه وحدت و انسجام هر چه بیشتر اقوام منطقه شود و زمینه ساز هر چه بیشتر و بهتر تجلیل و شناسایی از فرهیختگان و ادبای استان و منطقه گردد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید