اخبار

همایش محمدرحیم خان کرد در شهرستان آبدانان آغاز به کار کرد

همایش محمدرحیم خان کرد در شهرستان آبدانان آغاز به کار کرد
این همایش با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، مسئولان فرهنگی و هنری شهرستان و استان به همراه هنرمندان و فرهیختگان این استان در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد آبدانان آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،این همایش در محورهای مقالات ادبی، هنری، تاریخی و شعر در خصوص شخصیت و زندگی محمدرحیم خان کرد از حاکمان و شاعرا دوره قاجاریه در شهرستان آبدانان برگزار شده که بعد از اعلام فراخوان این جشنواره تعداد 33 اثر در دو بخش مقالات و شعر به دبیرخانه این همایش ارسال شده و بعد از داوری آثار 11 اثر در نهایت با رای هیئت داوران به عنوان برگزیده انتخاب و معرفی و در پایان این مراسم از آثار برگزیده با اهدای جایزه و لوح تقدیر، تجلیل شد.

 نخستین همایش محمد رحیم خان کرد به صورت منطقه ای برگزار شده و آثاری از استان های ایلام، کرمانشاه، لرستان، همدان، خوزستان و کردستان به دبیرخانه این همایش در شهرستان آبدانان ارسال شده بود.

 محورهای مقالات ارسالی به این همایش، تاریخ سیاسی و اجتماعی محمدرحیم خان کرد، بررسی تاریخ سیاسی اجتماعی استان ایلام در عصر محمدرحیم خان کرد، روانشناسی و شخصیت شناسی ابعاد مختلف شخصیتی، بررسی اشعار و حکایات ادبی برجای‌مانده از محمدرحیم خان کرد و تبارشناسی محمدرحیم خان بوده است.

 این همایش از ساعت ۹ صبح امروز(۱۷ شهریور) در مچتمع فرهنگی و هنری ارشاد آبدانان برگزار شده و تا ساعت ۶ عصر امروز در قالب قرائت مقالات، شعر و سخنرانی ادامه دارد و در پایان نیز از برگزیدگان این همایش با حضور مسئولان فرهنگی و هنری استان تجلیل می شود.

۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید