اخبار

برگزاری مراسم اختتامیه همایش محمدرحیم خان کُرد/ تجلیل از ۱۱ اثر برگزیده

برگزاری مراسم اختتامیه همایش محمدرحیم خان کُرد/ تجلیل از ۱۱ اثر برگزیده
مراسم اختتامیه نخستین همایش منطقه‌ای فرهنگی، ادبی بزرگداشت محمدرحیم خان کرد، فردا صبح در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد آبدانان با حضور هنرمندان و فرهیختگان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،هوشنگ رحمانی، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبدانان، ظهر امروز(16 شهریور) در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در این همایش استاندار ایلام و هیئت همراه، شخصیت‌های فرهنگی و هنری، بزرگان ایلات و طوایف استان و شهرستان آبدانان، قائم‌مقام انجمن مفاخر و آثار فرهنگی کشور و برگزیدگان این همایش حضور خواهند داشت.

 وی، بابیان اینکه این همایش از ساعت 9 صبح آغاز می‌شود و تا ساعت 6 عصر ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: در این همایش 6 مقاله از آثار ارسالی و همچنین اشعار در خصوص محمدرحیم خان کرد، به دبیرخانه همایش با حضور نویسندگان و فرهیختگان قرائت خواهد شد.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبدانان، ابراز کرد: از زمان اعلام فراخوان این همایش 33 اثر در بخش مقالات تاریخی، هنری و ادبی و همچنین شعر به دبیرخانه ارسال‌شده بود که بعد از جمع‌آوری آثار و رای هیئت‌داوران درنهایت 11 اثر به‌عنوان برگزیده انتخاب و در مراسم اختتامیه از صاحبان این آثار تقدیر می‌شود.

 رحمانی، با اشاره به اینکه آثار ارسالی از استان‌های ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان و همدان بوده است، یادآور شد: محورهای مقالات ارسالی به ای همایش، تاریخ سیاسی و اجتماعی محمدرحیم خان کرد، بررسی تاریخ سیاسی اجتماعی استان ایلام در عصر محمدرحیم خان کرد، روانشناسی و شخصیت شناسی ابعاد مختلف شخصیتی، بررسی اشعار و حکایات ادبی برجای‌مانده از محمدرحیم خان کرد و تبارشناسی محمدرحیم خان بوده است.

 وی، بابیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم اختتامیه این همایش در شهر آبدانان فراهم‌شده است، یادآور شد:  شهرستان آبدانان یکی از شهرستان‌های استان ایلام است که دارای ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه‌ای در زمینه شعر و ادبیات است.

۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ۱۵:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید