اخبار

ارسال ۳۰ اثر به دبیرخانه جشنواره محمد رحیم خان کرد در ایلام

ارسال ۳۰ اثر به دبیرخانه جشنواره محمد رحیم خان کرد در ایلام
همایش منطقه‌‎ای فرهنگی، ادبی بزرگداشت محمدرحیم خان کرد در روزهای ۱۷ و ۱۸ شهریور سال جاری در شهرستان آبدانان از توابع این استان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این همایش در بخش‌های مقاله، گردآوری اسناد معتبر و نسخ خطی و همچنین شعر، داستان و متون ادبی  برگزار می‌شود.

 وی، محورهای ارسال مقاله به این جشنواره را تاریخ سیاسی و اجتماعی محمد رحیم خان کرد،   بررسی تاریخ سیاسی اجتماعی استان ایلام در عصر محمد رحیم خان کرد،  بررسی اشعار و حکایات ادبی بر جای مانده از محمد رحیم خان کرد، تبار شناسی محمد رحیم خان، بررسی احوال و افکار این شخصیت بر اساس مدارک و روانشناسی و شخصیت شناسی ابعاد مختلف شخصیتی وب، عنوان کرد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، محورهای بخش شعر همایش را اشعار، داستان و متون ادبی با موضوع زوایای شخصیت محمد رحیم خان کرد عنوان کرد و افزود: این همایش با هدف آشنایی بیشتر مردم با شخصیت محمد رحیم خان کرد با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداری آبدانان، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران، موسسه فرهنگی، هنری راه دانش آبدانان و انجمن شعر و ادب نوید شهرستان آبدانان ویژه استان های ایلام، کرمانشاه، کردستان، همدان، لرستان و خوزستان برگزار خواهد شد.

 محمدنیاکان، ابراز کرد: با اشاره به شخصیت برجسته محمدرحیم خان کرد، گفت: محمدرحیم خان کرد، شاعر، کاتب، خوشنویس و حکمرانی عدالت محور و دادگر در دوره های زندیه و قاجاریه بوده که قلمرو حاکمیت وی از کرمانشاه تا هویزه بوده است.

 وی، خاطرنشان کرد: فراخوان شرکت در جشنواره سه ماه پیش به استان های هدف ارسال شده و آخرین مهلت ارسال مقالات به همایش منطقه‌ای فرهنگی، ادبی بزرگداشت محمد رحیم خان کرد تا تاریخ 25 مرداد سال جاری تمدید شد.

۶ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید