اخبار

جشن های دهه کرامت در استان ایلام با حضور خدام رضوی رونق می گیرد

جشن های دهه کرامت در استان ایلام با حضور خدام رضوی رونق می گیرد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: جشن های دهه کرامت با حضور خدام رضوی در مناطق مختلف این استان بیش از پیش رونق می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمد نیاکان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: استان ایلام این افتخار را دارد که دروازه عتبات عالیات محسوب شده و مردم این دیار دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت (ع) هستند.
وی افزود: شوق زیارت امام رضا (ع) همواره نه تنها بین مردم این استان بلکه بین ملت ایران موج می زند و حضور کاروان خدام رضوی به همراه پرچم متبرک حرم مطهر این امام همام در واقع زمینه زیارت از دور را برای دوستداران این امام همام فراهم می کند.
نیاکان تاکید کرد: مردم ایلام از این کاروان که روز گذشته وارد این استان شدند استقبال گرمی بعمل آوردند و با جان و دل پذیرای آنها بودند که حضورشان برای مردم یادآور بارگان منور و معنوی علی ابن موسی الرضا(ع) است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با بیان اینکه حضور کاروان خدام رضوی عطری معنوی به ایلام بخشیده است، گفت: این اقدام همه ساله همزمان با دهه کرامت با همکاری آستان قدس رضوی انجام می گیرد که با استقبال مردم سراسر کشور مواجه می شود.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه امکان حضور همه مردم در شب میلاد امام رضا(ع) در حرم مطهر رضوی وجود ندارد حضور خدام رضوی و نمایش پرچم بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) تا حد زیادی این خلا معنوی را پر می کند.
نیاکان اضافه کرد: حضور کاروان خدام رضوی در استان ها و مناطق مختلف کشور به همراه پرچم مطهر آستان قدس رضوی ضمن ایجاد فضای معنوی در جامعه، گامی موثر در راستای ترویج مکتب اهل بیت(ع) محسوب می شود.
کاروان خدام رضوی به همراه پرچم متبرک حرم مطهر امام رضا(ع) عصر دیروز وارد استان ایلام شدند، بازدید از مراکز فرهنگی، درمانی، زندان، حوزه های علمیه و شرکت در جشن های زیر سایه خورشید از جمله برنامه های کاروان خدام رضوی در این استان است.
این کاروان تا 25 مرداد میهمان مردم استان ایلام هستند و به شهرهای مختلف این استان سفر می کنند.

۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۵۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید