اخبار

امام جمعه ایلام:شوق زیارت امام رضا(ع) باید توام با شناخت باشد

امام جمعه ایلام:شوق زیارت امام رضا(ع) باید توام با شناخت باشد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: شوق زیارت در حرم علی ابن موسی الرضا(ع)باید توام با شناخت از این امام همام باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی روز چهارشنبه در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی استان ایلام اظهار کرد: امام رضا(ع) دارای مناقب و فضایل زیادی است که مردم باید با مطالعه زندگینامه ایشان علاوه بر شوق تشرف، از زندگی این امام همام آشنای و آگاهی لازم داشته باشند.
وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره های رضوی زمینه آشنایی هر چه بیشتر مردم با سیره امام رضا(ع) و ترویج فرهنگ رضوی را فراهم می کند، افزود: فلسفه برگزاری این محافل آشنایی با این امام بزرگوار است چون تنها راه نجات بشر تمسک به اهل بیت(ع) است.
حجت الاسلام لطفی با بیان اینکه امام رضا(ع) لقب عالم دارند، تاکید کرد: این امام همام آشکارا در محافل علمی مختلف آن زمان جایگاه امامت را معرفی و مردم زیادی را با این مساله مهم مذهب شیعه آشنا کردند.
وی از هنرمندان جامعه خواست با بهره گیری از هنر انقلاب اسلامی، اسلام ناب محمدی(ص) را که نماد بارز آن ائمه اطهار(ع) هستند را به جهانیان معرفی کنند.
امام جمعه ایلام با اشاره به بحران های فکری و اخلاقی جهان گفت: پیروان اهل بیت(ع) در این زمینه بن بستی ندارند و با تاسی از فرهنگ اهل بیت(ع) راه سعادت را پیش خواهند گرفت.
در این آیین محمدرضا سنگری نویسنده و پژوهشگر کشور نیز در سخنانی پیرامون اهمیت شناخت از امام رضا (ع) مطالبی ارائه کرد.
در این آیین همچنین پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این جشنواره توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام قرائت شد.
در پایان این آیین که همراه با قرائت شعر، پخش کلیپ، قصه گویی و خاطره گویی بود از برگزیدگان پنجمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در استان ایلام تجلیل شد.

۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید