اخبار

فلسفه اصلی جشنواره رضوی، آشنایی با سیره امام رضا(ع)/ الگو گرفتن از سیره ائمه اطهار(ع) تنها راه نجات است

فلسفه اصلی جشنواره رضوی، آشنایی با سیره امام رضا(ع)/ الگو گرفتن از سیره ائمه اطهار(ع) تنها راه نجات است
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، گفت: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری با عنوان جشنواره‌های رضوی، نقش مهمی در ترویج و تبیین زندگی و سیره ائمه اطهار(ع) به‌ویژه امام رضا(ع) دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،آیت‌الله محمدنقی لطفی، امام‌جمعه ایلام، صبح امروز (20 مرداد) در مراسم اختتامیه جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی، در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام، اظهار کرد: مراسماتی که عنوان تعظیم و تکریم امامان معصوم(ع) برگزار می‌شود بسیار ارزشمند است.

 وی، تصریح کرد: آشنایی بازندگانی پربار امامان معصوم(ع) به‌عنوان رهبران و مربیان دینی یک ضرورت است و باید  این آشنایی، یک آشنایی کامل با ابعاد مختلف زندگی آنان باشد و از همه مهم‌تر این است که الگوپذیری از سیره ائمه اطهار(ع)  در همه ابعاد زندگی داشته باشیم.

 امام‌جمعه ایلام، با اشاره به اینکه زندگی و سیره ائمه اطهار(ع) بهترین الگو سیره برای زندگی است، یادآور شد: اگر می‌خواهیم که راه سعادت را طی کرده و از مشکلات و انحراف از مسیر حق، دورباشیم باید الگو و اسوه داشته باشیم و بهترین الگو و اسوه سیره ائمه اطهار(ع) است.

 آیت‌الله لطفی، با تأکید بر اینکه همه ما به‌ویژه بانوان جامعه اسلامی باید با سیره علمی و اخلاقی حضرت معصومه(س) نیز آشنایی پیدا کنند، یادآور شد: این سفرنامه ها و خاطره‌ها بسیار خوب و ارزشمند است و تأثیر به سزایی در زمینه آشنایی هر چه بیشتر  افراد جامعه با سیره ائمه اطهار و به‌ویژه زندگی امام رضا(ع) دارد.

 وی، با اشاره به اینکه امروز  جامعه به‌شدت نیاز عمل به سیره اهل‌بیت(ع) است، گفت: جهان امروز با يک بحران فطری و اخلاقی مواجه است، اما ائمه اطهار (ع) راه را به ما نشان داده‌اند، آن‌ها در طول حیات خود الگو بوده‌اند و امروز نیز، سیره وزندگی آن بزرگواران برای بشر در همه طول تاریخ راهگشا و الگو بوده است.

 آیت‌الله لطفی، بابیان اینکه باید نسبت به زندگی امام رضا(ع) آشنایی و آگاهی داشته باشیم، افزود: فلسفه اصلی این جشنواره‌ها، برای آشنایی بازندگی اهل‌بیت(ع) است و تنها راه نجات هم همین است و اگر بخواهیم جامعه خود را با امامان معصوم(ع) آشنا کنیم باید از سیره وزندگی آن بزرگواران در جامعه الگو بگیریم.

 امام‌جمعه ایلام، با تاکید بر اینکه یکی از کارهای بزرگ امام رضا(ع) در خراسان معرفی جایگاه امانت و ولایت در آن زمان بوده  که برجستگی فراوانی در طول حیات آن حضرت دارد، گفت: هنر انقلاب اسلامی این بوده است که اسلام ناب محمدی(ص) را که برگرفته از زندگی اهل‌بیت (ع) است را به جهان معرفی کرده است.

 وی، بیان کرد: امروز وهابیت با دلارهای سعودی علیه ارزش‌ها و باورهای اسلامی کار می‌کند و با دیپلماسی دلار تلاش می‌کند که فرهنگ اهل‌بیت(ع) را در جهان کم‌رنگ کند و رهبر انقلاب اسلامی به‌درستی فرمودند که روسیاه‌ترین دبیر کل در تاریخ سازمان ملل همین دبیر کل فعلی است که سعودی‌ها را از لیست ناقضان حقوق بشر حذف کرده است.

آیت‌الله لطفی، خاطرنشان کرد: علی‌رغم همه تبلیغات مسموم علیه انقلاب اسلامی که در دنیا و از سوی نظام استکبار جهانی  انجام می‌شود امام باید گفت که تشنگان و طالبان حقیقت فراوان هستند و اقتدار ایران اسلامی امروز به برکت فرهنگ اهل‌بیت(ع) فرهنگ حسینی و فرهنگ رضوی است.

۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۱۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید