اخبار

معاون استاندار ایلام: نگاه تعاملی، نقد منصفانه و مطالبه گری ویژگی اصلی خبرنگاران است

معاون استاندار ایلام: نگاه تعاملی، نقد منصفانه و مطالبه گری ویژگی اصلی خبرنگاران است
معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت: نگاه تعاملی، نقد دلسوزانه و مطالبه گری از ویژگی های خبرنگاران است تا به عنوان یک هدایتگرف جامعه از وجود آنها منفعت ببرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، حسین کلانتری شامگاه یکشنبه در آیین روز خبرنگار در جمع اهالی رسانه و مطبوعات استان ایلام ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری ایرنا و تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: صارمی شهید روشنگری است.
وی افزود: همه ما در کشتی جمهوری اسلامی نشسته ایم پس بدانیم با نقدهای دلسوزانه و قلم های مسئولانه مسیر برای حرکت اصلاح می شود.
کلانتری تاکید کرد: تجلیل از پیشکسوتان عرصه قلم و رسانه همچون الوندی ها، غیاثی ها، محمدی ها یک حرکت ارزشمند است.
وی یادآور شد: براساس کلام قرآن و مکتب رسول الله (ص) دنبال حاکمیت فرهنگ آزاد اندیشی، آزادی در عرصه اندیشه و منطق در عرصه گفت و گو و معیار قانون در جامعه و ادامه مسیر انقلاب باشیم.
وی با بیان اینکه خواسته های خبرنگاران استان را به استاندار ایلام و دیگر مسئولان مرتبط ارجاع می دهم، عدم حضور استاندار در این نشست را حضور در جلسه ایی برای تلطیف فضای مجلس با موضوع تصویب لایحه مناطق آزاد بویژه منطقه آزاد تجاری مهران اعلام کرد.
کلانتری مسئولان دولت تدبیر و امید را از سر بلندترین و پاسخگو ترین دولت ها دانست و گفت: رسانه ها در این دولت در فضای آزاد فعالیت می کنند.
معاون استاندار ایلام اضافه کرد: نقدهای دلسوزانه، منصفانه را با جان و دل می پذیریم چون دولت مصمم برای حل مشکلات کشور ضمن اینکه مردم بهترین قاضی برای نظر دادن در خصوص عملکرد دولت هستند.
وی افزود: هر مدیری با رسانه برخورد و یا علیه رسانه ای در محاکم قضایی شکایت کند با جدیت پیگیری خواهیم کرد تا از این موضوع صرف نظر کند.
وی با بیان اینکه در 18 ماه گذشته تندترین و تیزترین انتقادات را از برخی رسانه ها و مطبوعات شنیدم، اضافه کرد: در این مدت هیچ واکنشی نشان ندادم چون اعتقاد دارم باید تحمل منتقدان را هم داشته باشیم.
کلانتری گفت: مسئولان باید نقدپذیر بوده و تحمل انتقادات را داشته باشند و منطقی جوابگوی رسانه ها و خبرنگاران باشند ضمن اینکه رسانه ها و خبرنگاران نیز باید احاطه بر قانون داشته و از آن تخظی نکنند.

** رسانه های ایلام در بیان واقعیت ها ملاحظات سیاسی و استانی را در نظر بگیرند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام هم در این آیین گفت: رسانه های مختلف گروهی استان اعم از مطبوعات، خبرگزاری ها و سایت های خبری در انعکاس واقعیت ها ملاحظات سیاسی و استانی را در نظر بگیرند.
علی محمد نیاکان اظهار کرد: مسئولان استان برای رشد و توسعه استان تلاش های زیادی دارند و از هیچ کوششی برای کمک به ارتقا و رشد فرهنگ و هنر استان دریغ نکرده اند که این خدمات باید بخوبی منعکس شود.
وی با تقدیر از تلاش خبرنگاران و اصحاب رسانه بخاطر تلاش برای اطلاع رسانی افزود: این قشر برای رشد و اعتلای فرهنگ عمومی استان تلاش زیادی داشته و در انجام حرفه شان هر خطری را می پذیرند.
نیاکان تاکید کرد: زبان قلم بسیار توانمند بوده بطوریکه می تواند تار و پور مخاطب را به هه بریزد و در این زمینه خبرنگاران باید در انجام رسالت شان دقت و صداقت لازم داشته باشند.
وی از خبرنگاران خواست حقیقت های جامعه را آنگونه که هست در چارچوب عدالت بیان کرده و در کارشان رشد و اعتلای بلوغ و فرهنگ به مشام برسد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با تاکید بر اینکه مطبوعات استان امروز بصورت کامل رشد کرده و در سال های اخیر به بالندگی لازم رسیده اند افزود: ایلام در عرصه مطبوعات پیشتاز و پیشرو بوده و در این عرصه همواره مفتخر است.
وی افزود: اگر چه اهالی رسانه این استان با مشکلات مالی مواجه بوده و رفع برخی از این مشکلات مطبوعات از اختیار این اداره کل خارج است ولی حمایت لازم و در حد توان از این قشر انجام خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از مطبوعات و رسانه های مختلف گروهی استان خواست در امر خطیر اطلاع رسانی علاوه بر رعایت سرعت، صحت و دقت حوصله لازم را به خرج داده تا اطلاع رسانی شفاف ایجاد شود.
در این آیین از خانواده ماشاالله رشنوادی، فرانکو الوندی، دوستعلی نورالهی، شیرزاد غیاثی، علی پیرحیاتی و علی زینی وند به عنوان در گذشتگان عرصه خبر و اطلاع رسانی و همچنین آیت فرجی و پرویز طهماسبی از پیشکسوتان این عرصه تجلیل شد.
همچنین در بخش دیگری از این جشنواره از محمدرضا مروارید استاندار ایلام ، انوار شکیب انصاری و علی حیدری بیگی به عنوان دست اندکاران برگزاری نخستین جشنواره فرامرزی مطبوعات و خبرگزاری ها که اردیبهشت ماه امسال برگزار شد تقدیر شد.
در این آیین که با حضور جمع زیادی از خبرنگاران و اصحاب رسانه و مطبوعات و برخی مسئولان اجرایی استان ایلام در مجتمع فرهنگی برگزار شد، برخی از خبرنگاران در قالب تریبون آزاد نقطه نظرات خود را با موضوع های مختلف بیان کردند.

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید