اخبار

ترویج سیره رضوی تبلیغ فرهنگ اهل بیت(ع) است

ترویج سیره رضوی تبلیغ فرهنگ اهل بیت(ع) است
استاندار ایلام گفت: ترویج سیره و آموزه های امام رضا(ع) در ابعاد مختلف در واقع تبلیغ و گسترش فرهنگ اهل بیت (ع) است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،محمدرضا مروارید روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن زمان برگزاری جشنواره ملی رضوی در ایلام اظهار کرد: برگزاری این جشنواره زمینه انس و آشنایی هر چه بیشتر مردم بویژه نسل جوان را با معارف رضوی بیشتر و محکم تر خواهد کرد.
وی ادامه داد: برگزاری جشنواره های رضوی همزمان با دهه کرامت در استان های مختلف کشور و خلق آثار هنری و فرهنگی با هدف ترویج فرهنگ رضوی حرکتی بسیار ارزشمند است و همه آحاد جامعه از برکات این مهم بهره مند خواهند شد.
مروارید با اشاره به تاثیر ترویج و تبلیغ آموزه های رضوی در پیشگیری از آسیب های فرهنگی افزود: فرهنگ از دیدگاه مقام معظم رهبری و سایر مسئولان نظام اهمیت ویژه ای دارد و باید با استفاده از زبان هنر برای ترویج فرهنگ دینی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اقدام های اساسی و تاثیرگذار انجام شود.
استاندار ایلام تاکید کرد: جشنواره رضوی پل ارتباطی بین مردم بویژه جوانان با گفتمان امام رضا (ع) است چرا که شرکت کنندگان در این جشنواره با خلق آثارشان سیره و منش امام رضا(ع) را به تصویر می کشند.
جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی برای چهاردهمین دوره همزمان با دهه کرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) تا میلاد امام رضا (ع) با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار می شود امسال استان ایلام برای نهمین سال میزبان این جشنواره است.
این جشنواره در استان ایلام از سال 87 آغاز و تاکنون بصورت متوالی همه ساله در رشته های مختلف پیامک رضوی، تحقیق و پژوهش با موضوع رضوی و سفرنامه و خاطره نویسی برگزار شده است.
جشنواره رضوی امسال با موضوع سفرنامه و خاطره نویسی 20 مرداد در ایلام برگزار خواهد شد.

۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۲۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید