اخبار

امام جمعه ایلام: برگزاری جشنواره رضوی ترویج سیره و منش امام رضا(ع) را بدنبال دارد

امام جمعه ایلام: برگزاری جشنواره رضوی ترویج سیره و منش امام رضا(ع) را بدنبال دارد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: برگزاری جشنواره های رضوی در سراسر کشور ترویج و تبیین سیره و منش حضرت امام رضا(ع) در جامعه را بدنبال خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برپایی این جشنواره های ارزشمند باید انعکاس دهنده سیره عملی، اخلاقی و عرفانی ائمه معصوم (ع) به ویژه حضرت ثامن الحجج (ع) باشد.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره رضوی همزمان با دهه کرامت در استان های مختلف کشور از جمله ایلام ادامه داد: باید در این برنامه های ارزشمند فضایل، مناقب و مکارم امام رضا (ع) به نحو مطلوب برای جامعه به ویژه نسل جوان تبیین و تشریح شود.
وی افزود: از طرفی حضور کاروان خدام رضوی در کنار برگزاری جشنواره رضوی به همراه پرچم متبرک بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع) در استان های مختلف موجب برکت خواهد بود.
امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه وجود بارگاه منور حضرت امام رضا(ع) در ایران موجب افتخار و سربلندی ملت است، تاکید کرد: میلیون های ایرانی در طول سال وظیفه خود می دانند که به پاس این نعمت الهی به زیارت حضرت امام رضا(ع) بروند ولی عده ای از این زیارت بی نصیب مانده که حضور کاروان خدام رضوی در استان ها و برگزاری جشنواره رضوی می تواند جایگزین زیارت امام هشتم شود.
وی اضافه کرد: باید با بیان سیره علمی و اخلاقی ائمه معصوم (ع) تحولات بزرگی در جامعه به وجود آورده و بسیاری از آسیب های اجتماعی و تهاجم فرهنگی دشمنان را خنثی کرد.
جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی برای چهاردهمین دوره همزمان با دهه کرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) تا میلاد امام رضا (ع) با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار می شود که امسال استان ایلام برای نهمین سال میزبان این جشنواره خواهد بود.
این جشنواره در استان ایلام از سال 87 آغاز و تاکنون بصورت متوالی همه ساله در رشته های مختلف پیامک رضوی، تحقیق و پژوهش با موضوع رضوی و سفرنامه و خاطره نویسی برگزار شده است.

۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید